تماس با ما : 01144251362

هوشمند سازی اماکن مسکونی و تجاری در رامسر

هوشمند سازی اماکن مسکونی و تجاری در رامسر

هوشمند سازی اماکن مسکونی و تجاری در رامسر

هوشمندسازی مراکز تجاری

هوشمندسازی اماکن مسکونی وتجاری دررامسر _ هوشمندسازی مراکز تجاری و اداری از موضوعات پربازدید در فضای اینترنت و محافل مهندسی است. دلیل این توجه، نقش مهم پروسه هوشمند سازی در بالا بردن سطح کیفی ساختمان‌‌ های تجاری، اداری و مسکونی است. هم‌چنین ‌اجرای هوشمند سازی ساختمان تجاری از نظر جلوه ظاهری و تاثیر آن در کسب و کار نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.

تاثیر به‌کارگیری تجهیزات هوشمند سازی ساختمان را می‌توان در سازه‌ های مسکونی و اداری نیز به‌لحاظ بالا بردن سطح کیفی کار و زندگی مشاهده نمود. مزایای بسیار دیگری نیز در بهینه و هوشمند سازی ساختمان وجود دارد که در طول مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

ساختمان‌ های هوشمند با تجهیزات قابل کنترل از راه دور، بخش جدا نشدنی از دنیای امروزی ما را تشکیل می‌دهند. ادارات، ساختمان‌ های مسکونی، ورزشگاه‌ ها و بسیاری اماکن دیگر به این سیستم‌ های هوشمند با نام BMS مجهز شده‌اند.

مزایای این هوشمند سازی‌ها در برخی موارد مشترک بوده و در بعضی موارد با یکدیگر متفاوت است. سهولت کاربرد تجهیزات برقی و صرفه‌ جویی در مصرف انرژی در همه ساختمان‌ های مجهز به این فناوری مشترک است، گرچه مقدار آن تا حد زیادی با یکدیگر تفاوت دارد.

ایمن اندیشان خزر

برای مجتمع‌ های تجاری، نور پردازی و استفاده از تجهیزات روشنایی و تابلو های تبلیغاتی بخشی از پروسه هوشمند سازی بوده و به رونق کار در آنها کمک زیادی می‌کند، در حالی که مالکین منازل مسکونی تجهیزات هوشمند روشنایی را بیشتر به قصد مصارف کاربردی و نور پردازی دکوراتیو به‌کار می‌برند.

اجرای هوشمند سازی ساختمان تجاری با تاکید بر نقش روشنایی این اماکن، تجهیزات ایمنی، تهویه و به‌ ویژه موضوع تجهیزات هوشمند سرمایشی و گرمایشی می‌تواند نقش مفید و کلیدی این تاسیسات را بیش از پیش نمایان کند.

علاوه بر این، امکان کنترل این تجهیزات از راه دور از موارد مهم و حیاتی است که کاربرد سیستم هوشمندسازی مراکز تجاری و اداری را بیش از پیش توجیه می‌کند.

این مزیت به‌ ویژه در کلان شهر ها که با بعد مسافت و دسترسی دشوار به محل کار روبرو هستند، جهت کنترل هر چه بیشتر این اماکن ضروری به‌ نظر می‌رسد.

هوشمندسازی اماکن مسکونی وتجاری دررامسر

هوشمندسازی اماکن مسکونی وتجاری دررامسر
هوشمندسازی اماکن مسکونی وتجاری دررامسر

بهینه‌ سازی مصرف انرژی در هوشمندسازی ساختمان های اداری و تجاری

هوشمندسازی ساختمان های اداری و تجاری در شهر های بزرگ به کاربران این اماکن کمک می‌کند تا ضمن استفاده بهتر از امکانات موجود، از صرفه‌ جویی بالا در مصرف سوخت و هزینه‌ های مربوط به آن نیز بهره‌مند شوند. تجهیزات نور و روشنایی در این مراکز و نیز بحث گرمایش و سرمایش چنین اماکنی از این نظر بسیار شاخص بوده و خود نمایی می‌کند.

تنظیم زمان بندی روشن و خاموش شدن چراغ‌ های روشنایی و نیز لامپ‌ های مربوط به تابلو ها و تجهیزات تبلیغاتی در این سیستم بسیار مفید و کارآمد است. به این ترتیب در ساعات مورد نیاز از کلیه این تجهیزات استفاده شده .در زمان‌ های غیر ضروری بخش‌ های پرمصرف خاموش یا از تعداد آن ها کم می‌شود.

ایمن اندیشان خزر

دسترسی به سیستم هوشمند کنترل از راه دور از طریق اینترنت همچنین، دارندگان کسب و کار های تجاری را قادر می‌سازد تا در ساعات مختلف و به دلخواه نسبت به تنظیم میزان و شدت روشنایی چراغ‌ ها و دمای سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی مراکز تجاری اقدام کنند.

هوشمندسازی مراکز تجاری و اداری در ساختمان‌ های اداری نیز با بهینه سازی مصرف انرژی در بخش‌ های مختلف از روشنایی تا تهویه و سرمایش و گرمایش به طور شاخص مطرح بوده و کمک زیادی به برنامه ریزی و کاهش مصرف انرژی می‌کند.

در صورت کاربرد این تجهیزات هوشمند، بدون نیاز به حضور در محل مي‌توان از تنظیم دمای مطلوب در محل حضور کارکنان اطمینان داشت. به‌علاوه در بحث مهم هوشمندسازی مراکز تجاری و اداری و تهویه نیز در کارخانجات و مراکز صنعتی، نکات کلیدی و مهمی وجود دارد که در ادامه به آن ها نیز مي‌پردازیم.

هوشمند سازی اماکن مسکونی

هوشمند سازی اماکن شامل انواع ساختمان ها از جمله ساختمان های مسکونی و آپارتمان ها می شود. سیستم هوشمند سازی ساختمان های مسکونی شامل نظارت از راه دور بر ساختمان و مدیریت لوازم و تجهیزات روشنایی و حرارتی از طریق دستگاه های متصل به اینترنتی می باشد. سیستم هوشمند سازی ساختمان امکان نظارت بر اتفاقات داخل ساختمان از جمله رفت و آمد. روشن و خاموش بودن تجهیزات روشنایی از طریق موبایل، تبلت و لپ تاپ را برای فرد امکان پذیر می سازد.

کنترل باز و بسته نمودن درب های ساختمان، اعلام و اطفاء حریق، کنترل سیستم امنیتی، امکان شنیدن صدا های داخل ساختمان و … از دیگر امکانات سیستم هوشمند سازی خانه می باشد. با کمک سیستم هوشمند سازی ساختمان حتی می توان آبیاری گیاهان را نیز مدیریت نمود.

مزایای هوشمند سازی ساختمان های مسکونی

استفاده از سیستم هوشمند سازی اماکن برای ساختمان های مسکونی مزایای متعددی به دنبال دارد که به برخی از آنها اشاره می شود.

مهمترین مزیت استفاده از سیستم هوشمند سازی برای ساختمان های مسکونی و منازل. ارتقاء سطح امنیت ساختمان در برابر سارقین به ویژه در زمان عدم حضور ساکنین می باشد. با مجهز نمودن منازل به سیستم هوشمند سازی با خیالی راحت می توان برای مسافرت برنامه ریزی نمود.

بهینه سازی مصرف انرژی از دیگر مزایای هوشمند سازی آپارتمان می باشد که کاهش قابل توجه هزینه ها را به دنبال دارد.

هوشمندسازی اماکن مسکونی وتجاری دررامسر

هوشمندسازی اماکن مسکونی وتجاری دررامسر
هوشمندسازی اماکن مسکونی وتجاری دررامسر

نظارت و کنترل بر رفت و آمد های روزانه و نیز اجازه دسترسی به ساختمان از راه دور از دیگر مزایای هوشمند سازی آپارتمان می باشد.

همچنین با کمک سیستم هوشمند سازی می توان انواع لوازم و تجهیزات روشنایی و حرارتی را از راه دور کنترل نمود.

از دیگر کاربردهای سیستم هوشمند سازی منازل می شود به هوشمند سازی استخر، سونا و جکوزی اشاره کرد.

امکانات هوشمندسازی ساختمان

دنیا در چند دهه گذشته شاهد پیشرفت‌ های زیادی در زمینه تکنولوژی‌ های مربوط به برند اروپایی هوشمندسازی ساختمان در بخش‌ های مختلف بوده است. پیشرفت‌ هایی همه جانبه که در قسمت‌ های مختلف زندگی ما تاثیر گذار بوده و آن ها را دستخوش تغییرات جدی نموده است.

اینک و در اوج این تغییرات در بحث هوشمند سازی خانه و اماکن صنعتی به اشکال گوناگون خود نمایی می‌کند. به همان نسبت که زیبایی خانه و راحتی در آن مطرح است. در کارخانجات و اماکن صنعتی، موضوع ایمنی و بهره‌ وری بهینه از نیروی کار مهم و حیاتی است.

ایمن اندیشان خزر

برای هوشمندسازی مراکز تجاری و اداری و دستیابی به بیشترین میزان بهره‌ مندی. از نیروی کار و در عین حال حفظ راحتی و سلامتی کارکنان، به‌ کارگیری هوشمندانه تجهیزات و ملزومات کاربردی. در این اماکن بسیار مهم و تاثیر گذار است.

خوشبختانه تمهیدات موجود در این زمینه امکان چنین شرایطی را به بهترین شکل برای کاربران فراهم آورده است.

 

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله