تماس با ما : 01144251362

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران _ فضا های داخلی (برای مثال اتاق پذیرایی، آشپزخانه و سایر اتاق ها در خانه، ورودی اصلی، لابی، پارکینگ ها و اتاق نگهبانی در مجتمع های مسکونی، اتاق کارکنان، اتاق های انتظار و لابی در اداره ها و دفاتر و همچنین انبار ها، سالن های تولید و دیگر اتاق ها در محیط های صنعتی.)

پنجره هایی که رو به خیابان قرار دارند
در های اصلی و پشتی یا در های اضطراری در ساختمان
راه پله ها یا راهرو هایی که برای خروج اضطراری طراحی شده اند
اتاق های برق، تأسیسات، موتورخانه و آتش نشانی
خیابان یا کوچه ای که مکان مورد نظر در آن واقع می باشد برای نصب دوربین مداربسته منایل هستند.

ایمن اندیشان خزر

پیش از نصب لازم است چه اقداماتی انجام دهیم

در اولین مرحله باید قسمتی که قرار است دوربین بر آن نصب شود را در نظر بگیرید؛ سپس برای سیم کشی های لازم، باید به فکر ایجاد کردن یک حفره در محل مشخص شده باشید این موضوع که یک حفره روی دیوار شما باشد، ممکن است تا حدی شما را نگران کند اما نیازی به نگرانی نیست چرا که با به کار گرفتن تجهیزاتی اعم از لوله، داکت، سینی کابل، لوله و غیره و همچنین با گذراندن سیم ها از کناف، زیر نما، دو پوش، سقف های کاذب و یا سیم کشی های زیر زمین می توان آن را به طور کامل مخفی کرده و از دیده ها پوشاند همچنین در برخی از سیستم های امنیتی، دوربین های مدار بسته به صورت بسته های بی سیم ارائه می شوند؛ این امر نصب آن ها را در مکان های با فضای کم و کوچک آسان تر می کند.

تهیه نقشه اولین گام از مراحل نصب دوربین

در اولین مرحله باید با توجه به نقشه منطقه مورد نظر یک نقشه برای اجرای دوربین های مداربسته طراحی کرد. با کمک این نقشه ها می‌توان نصب را در مدت زمان کوتاه‌تری انجام داد و همچنین تخمین مناسبی از ابزار و لوازم مورد نیاز داشت. همچنین اگر ابعاد پروژه زیاد باشد، می‌توان با استفاده از این نقشه، کار را تقسیم کرد، و در مدت کوتاه‌تری امورات نصب را انجام داد.

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران
نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران

انتخاب تجهیزات مناسب، دومین گام

پس از اینکه نقشه مورد نظر تهیه شد می‌توان با استفاده از مختصات آن در مورد هر یک از لوازم و میزان مورد نیاز را تخمین زد و نسبت به تهیه آنها اقدام کرد. توصیه می‌کنیم در تهیه تجهیزات دقت و توجه خاصی به خرج داده و تا حد امکان آنها را از بهترین مدل‌ها و برندها تهیه کنید هر چه کیفیت دوربین ها بیشتر باشد، تصاویر ضبط شده دارای کیفیت بالاتری هستند.

تعیین محل نصب تجهیزات سومین گام

آموزش نصب دوربین را با سومین مرحله ادامه می دهیم. برای این کار باید با توجه به نقشه تهیه شده، محل مناسب برای نصب تجهیزات مختلف از جمله دوربین‌ها، کابل‌ها و دستگاه‌های DVR و غیره را انتخاب کرد.

در واقع انتخاب محل یکی از مهمترین مرحله های نصب دوربین های مداربسته به شمار می رود، اگر در این مورد توجه خاصی انجام نشود، حتی با دوربین های خاص نیز نمی‌توان بازدهی مناسب را دریافت کرد.

از طرفی اگر دوربین ها و یا تجهیزات به صورت اصولی و در مکان مناسب نصب نشوند، سارقین به راحتی می‌توانند به آنها دسترسی داشته و با اختلال در آنها امورات خود را انجام دهند.

به همین دلیل باید در انتخاب مکان مناسب نهایت دقت و توجه را به خرج داد و فاصله‌های لازم را برای ایمنی آنها رعایت کرد. برای مثال باید دوربین‌ ها و مدارها در نقاط بالایی نصب شوند تا دسترسی به آنها به راحتی امکان پذیر نباشد.

ایمن اندیشان خزر

کابل‌کشی و برقراری مدارها، چهارمین گام

بسته به نوع دوربین‌ ها و سیستم کاری آنها بایستی از کابل و مدار خاص آنها استفاده شود. اولین حالت که عموما در نصب دوربین‌ های مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرد، مدار آنالوگ یا اچ دی است.در این حالت دوربین‌ها به وسیله کابل‌های RG۱۱، RG۶، RG۵۹ متصل می‌شوند و اتصالات دوربین و برق آن به دستگاه DVR انجام می‌شود.

اما اخیرا استفاده از دوربین های تحت وب نیز انجام می‌گیرد. برای اجرا و نصب این دوربین‌های مداربسته، به دوربین‌های تحت شبکه یا همان آی پی، NVR و همچنین سوئیچ شبکه نیاز است. در این شیوه دوربین‌ها تصاویر دریافتی را با کمک کابل‌های Cat۶، Cat۵e، Cat۵ و غیره به سوئیچ شبکه و دستگاه NVR منتقل می‌کنند.

حالت سوم نصب دوربین نیز مدارها و کابل کشی آنها نیز کاملا به صورت بی سیم انجام می‌شود. در این حالت یک شبکه اینترنتی محلی راه اندازی می‌شود و دوربین‌ ها و گیرنده‌ها با کمک آن کار ارسال و دریافت و ذخیره سازی تصاویر را انجام می‌دهند. اگر محیط مورد نظر بزرگ و گسترده بود می‌توان با این شیوه کار نصب دوربین‌های مداربسته را انجام داد.

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران
نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در مازندران

آخرین گام اجرای تنظیمات

برای انجام این مرحله باید از نصب صحیح دوربین‌ ها مطمئن بود و بر اساس مدل و برند دوربین‌ها از نرم‌افزارهای خاص آنها استفاده شود. تا بتوان تصاویر آنها را روی یک نمایشگر و یا حتی تلفن همراه هوشمند خود دریافت و ذخیره نمود. در این مرحله همچنین می توان زاویه دید دوربین‌ها را نیز تنظیم کرد.

برای نصب دوربین ها به صورت اصولی توصیه می‌شود در دوره های آموزش نصب دوربین شرکت نمایید. امروزه مراکز مختلفی این دوره‌ها را برگزار می‌کنند و یکی از بهترین مراکز آموزشگاه فنی پارس است.

این آموزشگاه علاوه بر دوره‌های دوربین دوره‌های متعدد دیگری را برگزار می‌نماید. آموزش نصب دزدگیر اماکن، آموزش هوشمند سازی ساختمان، آموزش برق کشی ساختمان، آموزش نصب و تعمیرات پکیج برخی از دوره‌های این مرکز است.

کلام آخر

قبل از خرید دوربین مداربسته به وجود علامت استاندارد ONVIF روی دوربین دقت کنید. ONVIF® یک استاندارد بین‌المللی برای دوربین‌های مداربسته است. به زبان ساده، دوربین‌های سازگار با ONVIF ویژگی‌های بیشتری نسبت به دوربین‌های فاقد این استاندارد دارند. زیرا دوربین‌های سازگار با ONVIF دارای حداکثر سازگاری با اکثر نرم‌افزار‌ها و سخت‌افزارهای جانبی سیستم‌های مداربسته موجود در بازار هستند.

در این مقاله سعی کردیم تا به طور کامل آموزش صفر تا صد نصب دوربین که برای همه مدل‌ها کارآمد باشد؛ را توضیح دهیم. دقت داشته باشید که برای نصب دوربین کمک گرفتن از نصاب متخصص بسیار مهم است. زیرا هزاران مدل دوربین مداربسته در بازار موجود است که هرکدام دستورالعمل‌های خاص خود را دارند. اگر چه آموزش طریقه نصب دوربین موجود در این مقاله و مقاله‌های دیگر راه‌گشا هستند. اما هر دوربینی نکات و دستورالعمل‌های مخصوصی برای نصب دوربین مداربسته دارد.

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله