تماس با ما : 01144251362

نصب دوربین مداربسته در مازندران

نصب دوربین مداربسته در مازندران

نصب دوربین مداربسته در مازندران

نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته در مازندران _ پس از خرید دوربین مداربسته، مهم ترین نکته نصب دوربین است. اگر نصب توسط تکنسین متخصص انجام نشود قطعا شما ضرر خواهید کرد چرا? تکنسین نصب باید برای شما بهترین پلن جانمایی دوربین ها را در نظر بگیرد، از لوازم و تجهیزات مناسب استفاده کند و سعی کند زیبایی ظاهری مکان شما را به هم نریزد. شما باید برای نصب دوربین مداربسته دستگاه DVR یا ضبط تصویر، هارد مخصوص ذخیره کردن تصاویر، سیم، کابل و تجهیزات مورد نیاز دیگر را برای آن تهیه کنید.

ایمن اندیشان خزر

آموزش نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته، وسیله‌ای است که می‌توان کاربرد گسترده آن را در تمامی مغازه‌ها و اماکن عمومی و خصوصی مشاهده کرد. با افزایش خطر سرقت اموال، افراد در سرتاسر کشور به استفاده از تجهیزات امنیتی و سیستم نظارت تصویری روی آورده‌اند و نصب دوربین مداربسته را در اولویت قرار داده‌اند. اگر منطقه‌ای به دوربین مداربسته مجهز نباشد، مشکلات بسیار زیادی را متحمل شده. امکان خطر سرقت و تعرض به محدوده آن افزایش می‌یابد. زیرا سارقان و کلاهبرداران آن را به عنوان یک هدف ساده و در عین حال سهل‌الوصول می‌بینند. البته باید توجه داشت که نصب دوربین مداربسته بدون آموزش، چندان قابل اطمینان نخواهد بود. اگر دوربین مداربسته را در مناطق اشتباه و نادرست نصب کنید، نمی‌توانید از امکانات و مزایای آن بهره‌مند شوید؛ زیرا کارایی آن به حداقل خواهد رسید.

برای نصب دوربین مداربسته برنامه‌ریزی کنید

اولین و مهم‌ترین قدم از آموزش نصب دوربین مداربسته، برنامه‌ریزی برای آن است. یقینا شما هدفی خاص از نصب دوربین مورد نظرتان خواهید داشت؛ برای مثال، می‌خواهید امنیت یک منطقه خاص را تا حد امکان بالا ببرید تا احتمال سرقت از آن به حداقل برسد.
بعد از اینکه برنامه‌ریزی دقیق و کاربردی برای هدف مورد نظرتان از نصب دوربین تعیین کردید، نسبت به خرید دوربین مداربسته مناسب اقدام کنید. اگر هرگونه اشتباهی در خرید دوربین اتفاق بیفتد، برنامه و هدف شما در نصب دوربین مداربسته دچار اختلال می‌شود؛ چرا که هرکدام از انواع دوربین مداربسته برای اهداف و کاربردهای خاصی مفید هستند. اگر به این کاربردها در خرید توجه نکنید، به مشکلات فراوانی در نصب دوربین برخورد خواهید کرد.
با توجه به تمامی این توضیحات، گام اول در آموزش نصب دوربین مداربسته، برنامه‌ریزی برای نصب است. شما باید تمامی زوایای مکان را در نظر داشته باشید و پرریسک‌ترین مکان‌های موجود را شناسایی کنید. شناخت این مناطق به شما یک پیش‌زمینه بهتر و کامل‌تر از خطرات امکان‌پذیر می‌دهد تا با دیدی گسترده‌تر به مراحل بعدی از نصب دوربین بروید و امنیتی کامل برای مکان موردنظرتان فراهم کنید.

نصب دوربین مداربسته در مازندران

نصب دوربین مداربسته در مازندران
نصب دوربین مداربسته در مازندران

با توجه به تمامی زوایا، محل نصب دوربین مداربسته را انتخاب کنید

حال که شناخت کافی از مکان مورد نظرتان کسب کردید، باید تمامی زوایای قرارگیری دوربین مداربسته را بررسی کنید. در مواقع بسیاری مشاهده شده که افراد با نصب دوربین مداربسته خود در یک محل اشتباه، به کلی امنیت مکان را زیر سوال برده‌اند. به طوری که مکان مذکور، حتی با این تجهیزات پیشرفته امنیتی، همچنان هدفی برای تمامی سارقان حرفه‌ای به شمار می‌رود. تمامی این اتفاقات، نتیجه نصب اشتباه دوربین مداربسته در محلی اشتباه هستند.

بهترین زاویه برای نصب دوربین مداربسته، محلی است که مسیر رفت و آمد افراد از مکان را ضبط کند. با نصب دوربین در این محل، می‌توان تمامی ورودی‌ها و خروجی‌های مکان را زیر نظر نگه داشت. در صورت وقوع اتفاقاتی ناگوار، شما می‌توانید مستندات را بررسی کنید و در صورت پیدا کردن هرگونه مدرکی مبنی بر تخلف، آن را به پلیس تحویل دهید.

البته این نوع دوربین‌ها نمی‌توانند امنیت کامل را برای محل به ارمغان بیاورند. جالب است بدانید امروزه برخی دوربین‌های مداربسته با نام PTZ تولید و توزیع می‌شوند که قابلیت چرخش 180 یا 360 درجه‌ای دارند و شما می‌توانید با نصب یک یا دو عدد از این دوربین‌ها، به تمامی مناطق مکان مورد نظرتان دید پیدا کنید و به امنیت آن اطمینان داشته باشید.

ایمن اندیشان خزر

نصب دوربین مداربسته را طبق برنامه آغاز کنید

در بخش اول آموزش نصب دوربین مداربسته، ذکر کردیم که باید یک برنامه‌ریزی دقیق برای نصب دوربین مداربسته داشته باشید. حال وقت آن است که از این برنامه برای آغاز مراحل اجرایی نصب استفاده کنید. زیرا تمامی تجهیزات آماده هستند و شما شناخت کافی از مناطق مناسب برای نصب دوربین مداربسته پیدا کرده‌اید.

البته توجه داشته باشید که نحوه نصب دوربین‌های مداربسته مختلف تفاوت‌هایی دارد و نمی‌توان با یک روش همه آن‌ها را نصب کرد. اگر جعبه دوربین خریداری شده را به خوبی بررسی کنید متوجه وجود پیچ‌های مخصوص نصب این دوربین و یک راهنمای کاربردی برای نصب این وسیله خواهید شد راهنمایی که روش اصولی نصب دوربین مداربسته در آن نوشته‌ شده است.

در گام اول برای نصب دستگاه باید توسط مته، تعدای سوراخ در فواصل مناسب در دیوار یا سقف ایجاد کنید. قبل از ایجاد این سوراخ‌‌ها در دیوار، توصیه می‌کنیم ابتدا سایز پیچ‌ها را در نظر داشته باشید.

دوربین مداربسته را به یک منبع برق متصل کنید

حال که نوبت به مراحل اجرایی آموزش نصب دوربین مداربسته رسیده باید دوربین نصب شده را به یک منبع برق متصل کنید. عمومی‌ترین روش برای انجام این کار، متصل کردن آن به یک پریز برق ساده است؛ البته پریزی که در محیط داخلی و به دور از دسترس قرار داشته و در معرض دید عموم قرار نگرفته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم دوربین مداربسته را به مطمئن‌ترین منبع برق موجود متصل کنید. همواره مشاهده کرده‌ایم که در کشور ایران به دلایل مختلف، برق از دسترس عموم خارج شده است. چنین اتفاقاتی عموما فرصتی برای دست به کار شدن سارقان بوده و خطر بسیار زیادی به همراه دارد.

برای اینکه کابل‌ها و سیم‌های متصل به دوربین مداربسته در معرض دید عموم نباشند، باید سیم‌کشی آن را با برخی ترفندها و ابزارآلات خاص انجام دهید. در صورت امکان، کابل‌های دوربین مداربسته را از سوراخ‌های ایجاد شده در دیوار به محیط داخلی مکان ببرید. البته در اکثر مواقع هیچ نیازی به سوراخ کردن دیوار با مته نیست؛ زیرا در اکثر دیوارهای ساختمان‌‌ها چنین سوراخ‌هایی وجود دارد. همراه ما باشید تا به ادامه آموزش نصب دوربین مداربسته ‌بپردازیم.

نصب دوربین مداربسته در مازندران

نصب دوربین مداربسته در مازندران
نصب دوربین مداربسته در مازندران

سیستم نظارت تصویری را تست کنید

بعد از نصب دوربین مداربسته و گذراندن تمامی مراحل گفته شده. نوبت به تست سیستم می‌رسد. حالا شما یک سیستم نظارت تصویری امن و مطمئن دارید که تصاویر را به صورت مداوم ضبط و ذخیره می‌کند. برای محکم‌‌کاری و اطمینان حاصل کردن از کارکرد و بازده سیستم نظارت تصویری، بهتر است یک بار عملکرد آن را در نمایشگر خود تماشا کنید. در صورتی که هرگونه ناهماهنگی و مشکل در این سیستم وجود داشت، توصیه می‌شود آن را رفع کنید.

اولین چیزی که باید در تست کردن سیستم نظارت تصویری بررسی کنید، زاویه دید دوربین است.

البته زاویه دید، تنها موردی نیست که باید آن را مورد بررسی قرار دهید. ضبط و ذخیره‌سازی تصاویر دوربین مداربسته توسط دستگاه DVR نیز نکته حائز اهمیتی است؛ زیرا اگر هرگونه سیم یا کابلی به نحو احسن به این دستگاه متصل نشود، بروز اختلال در کارکرد آن کاملا امکان‌پذیر است. توصیه می‌کنیم در روزهای ابتدایی، کارکرد این دستگاه را به صورت روزانه چک کنید تا بر عملکرد آن نظارت داشته باشید.

سیم‌ها و کابل‌های دوربین را به تجهیزات وصل کنید

حال که تمامی قطعات و دستگاه‌های مربوطه در مکان‌های مناسب جای گرفته‌اند، نوبت به اتصال سیم‌ها و کابل‌ها می‌رسد. همان ‌طور که در سیستم نظارت تصویری مشخص است، هماهنگی و اتصال هرکدام از قطعات در این سیستم اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا هرکدام از این دستگاه‌ها نقشی مهم در این سیستم ایفا می‌کنند و در فراهم کردن امنیت کامل شریک می‌شوند. به همین دلیل است که می‌توان کابل و سیم را در بین تجهیزات موردنیاز برای نصب دوربین مداربسته مشاهده کرد.

برای اطمینان حاصل کردن از امنیت این کابل‌ها، می‌‌توانید از حفاظ‌های مخصوص برای سیم‌کشی استفاده کنید. این حفاظ‌ها ضمن اینکه از آسیب وارد کردن عوامل طبیعی به سیم جلوگیری می‌کنند، نظم و هماهنگی مناسبی را به ظاهر دیوار می‌بخشند. در بخش بعدی، به آخرین مرحله از آموزش نصب دوربین مداربسته می‌رسیم.

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.