تماس با ما : 01144251362

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل

قفل هوشمند چیست؟

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل _ قفل هوشمند که با نام‌های دیگری مثل قفل دیجیتال و یا دستگیره دیجیتال وارد بازار ایران شده است. به جای دستگیره‌های معمولی استفاده می‌شود تا ضعف‌های آن را به وسیله ارائه آپشن‌های کنترلی و امنیتی برطرف نماید. یکی از مهم‌ترین دلیل خرید یک قفل هوشمند ( smart door lock ) استفاده از دسترسی‌های جایگزین کلید مکانیکی است که از مشکلات ناشی از حمل آن‌ها جلوگیری می‌کند. از طرفی زیبایی این محصول و القای حس مدرنیته به محیط از دیگر مزایایی است که نصب قفل دیجیتال به درب خانه و یا محل کارتان می‌دهد. در این مقاله به مزایای قفل درب هوشمند می‌پردازیم و در نهایت به ضرورت خرید این محصول پی می‌برید.

ایمن اندیشان خزر

چرا قفل دیجیتال انتخاب بسیاری از مکان های اداری ، تجاری و مسکونی است؟

تنوع در مدل های قفل دیجیتال مانند قفل کارتی، قفل استخری و … سبب شده تا بتوان از این قفل ها در کاربردهای مختلف استفاده نمود که نیازمند امنیت در سطوح متفاوت هستند از جمله می توان به فرودگاه ها که امنیت آن ها در سطح بالایی کنترل می شود تا اداره های کوچک و بزرگ برای کنترل رفت و آمد و دسترسی افراد اشاره نمود.
البته کاربرد قفل الکترونیکی به این مکان ها محدود نمی شود و شما می توانید برای محیط زندگی و کار خود متناسب با نیاز و با توجه به ظاهر درب و ساختمان ، قفل مورد نظر را انتخاب نمایید.

دسترسی‌های جایگزین کلید در قفل هوشمند

حمل کلیدها مشکلاتی به دنبال دارند که یکی از آن ها گم شدن این کلیدهاست؛ چرا که در این‌صورت مجبور به تعویض مغزی قفل هوشمند می‌شوید که با احتساب زمانی که مجدداً برای کپی کلیدهای جدید می‌برد کمی معطلی دارد. در صورتی که با از دست دادن هر کدام از دسترسی‌های قفل درب هوشمند تنها کافی است دسترسی‌ها را از نو تعریف کنید. که با دسترسی ادمین در عرض چند دقیقه امکان‌پذیر است. سنسور اثر انگشتی در قفل‌ های هوشمند در برخی برندها مثل سامسونگ از نوع خازنی است که سرعت و دقت پردازش بالایی دارد.

همچنین برای ورود ایمن رمز در برخی قفل‌‌‌‌‌‌ های هوشمند از تابع خیالی استفاده می‌شود که بتوانید تعدادی کاراکتر عددی فیک قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد نمایید تا دیگران متوجه رمز شما نشوند. به علاوه برخی برندها برای عدم حدس رمز از روی جای انگشت نفر قبلی راه حل نمایش تصادفی را ارائه کرده‌اند به گونه‌ای که با نمایش متفاوت محل اعداد، کسی نمی‌تواند به رمز اصلی پی ببرد. دسترسی دوبل امنیتی گذاشتن شرط وارد کردن هم‌زمان دو دسترسی مثل رمز و کارت است که امنیت ورود را دو چندان می‌کند.

 

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل
قفل های هوشمند اینترنتی در آمل

حریم خصوصی

با فعال کردن این حالت از داخل خانه یا اداره تمامی راه‌های دسترسی به قفل درب هوشمند به غیر از کلید مکانیکی غیرفعال می‌شود و دیگر کسی اجازه ورود به داخل خانه یا اداره را نخواهد داشت.

سنسور IR

با نزدیک شدن شما مشتریان عزیز به فاصله تقریباً ۵۰ سانتی‌متری، صفحه ‌کلید قفل روشن می‌شود. البته بهتر است این سیستم را غیر فعال نمایید. زیرا با هر رفت و آمد صفحه قفل برای رمز دهی روشن می‌شود که نتیجه آن کاهش عمر باتری است.

ایمن اندیشان خزر

اتصال به تلفن همراه

یکی دیگر از مزیت‌های جذاب قفل درب هوشمند اتصال به تلفن همراه و کنترل آن‌ها از راه دور است. البته این مزیت هنوز در ایران قابل اجرا نیست؛ اما شرکت ما با اضافه کردن یک سری تجهیزات این مزیت را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار خواهیم داد. به‌زودی از اپلیکیشنی رونمایی خواهیم کرد که هر کسی قفل را باز و بسته کرد پیامی برای شما ارسال شود.

اتصال به ریموت و آیفون در قفل هوشمند

باز کردن درب از طریق ریموت تا برد ۲۰ متری محل نصب قفل امکان‌پذیر است. اتصال قفل درب هوشمند به ریموت در بیشتر برندهای قفل دیجیتال به صورت آپشنال انجام می‌گیرد و هزینه‌ای معادل تقریباً ۲۰۰ دلار را دارد. همچنین اتصال به آیفون تصویری امکان دیگری برای باز کردن درب در محل نصب قفل است. این تأکیدی که به محل نصب قفل داریم به این دلیل است که برای باز کردن درب از راه دور یعنی هر جایی که شما بخواهید حتی غیر از محل نصب قفل، نیاز به اپلیکیشن قفلی دارید که به اینترنت متصل شود.

اتصال به خانه هوشمند

برخی از اماکن به سیستم هوشمند سازی مجهز هستند که برای افزودن قفل هوشمند به این سیستم‌ها می‌بایست از اتصال آن به کنترلر و یا هدایت‌گر مرکزی اطمینان حاصل نمایید. برخی از قفل‌ های هوشمند به صورت آپشنال و با اختصاص هزینه جداگانه به این سیستم متصل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند.

 

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل
قفل های هوشمند اینترنتی در آمل

منبع تغذیه اضطراری

در صورت توجه نکردن به آلارم اتمام باتری و تمام شدن باتری، می‌توان با قرار دادن یک عدد باتری کتابی ۹ ولت در محل تعیین شده. پس از تامین برق باتری و وارد نمودن رمز و یا کارت جهت ورود، باتری‌های دستگاه را تعویض نمایید.

قفل اتوماتیک و قفل کودک

یکی از مهم‌ترین آپشن‌هایی که امنیتی به حساب می‌آید و در برخی از مدل های قفل درب هوشمند وجود دارد قفل اتوماتیک است. کارکرد قفل اتوماتیک به این صورت است که پس از بستن درب بعد از چند ثانیه به طور اتوماتیک قفل می‌شود. و دیگر نگران قفل نکردن درب خانه و یا محل کارتان نخواهید بود. قفل کودک آپشن دیگری است که بیشتر در مورد دستگیره‌های اهرمی مطرح می‌شود. و با فعال کردن آن از داخل دیگر کودک شما امکان خروج از خانه را نخواهد داشت.

5 نکته مهم در مورد ضرورت استفاده از قفل هوشمند

امنیت بالا

قفل های هوشمندی همچون قفل هوشمند اثر انگشتی و تشخیص چهره که بازگشایی آن توسط چهره و اثر انگشت مالکان خانه صورت میپذیرد. امنیت به مراتب بالاتری نسبت به قفل های کلیدی دارد که سارقان به راحتی میتوانند آن را باز نمایند. همچنین دیگر انواع قفل هوشمند نیز امنیت بسیار بالایی دارند و تقریبا نفوذ ناپذیر هستند.

سهولت رفت و آمد

یکی دیگر از اهداف تولید قفل هوشمند، راحتی کاربر و سهولت رفت و آمد برای او است. این قفل ها عملکرد بسیار سریعتر و آسانتری نسبت به قفل های قدیمی دارند و برخی از آنها در کسری از ثانیه میتوانند درب را باز نمایند با استفاده از این قفل ها میتوان از شر کلیدهای خسته کننده خلاص شد. و اطمینان داشت که اتفاق پشت درب ماندن دیگر برای هیچکس پیش نمی آید.

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل

قفل های هوشمند اینترنتی در آمل
قفل های هوشمند اینترنتی در آمل

کنترل از راه دور

یکی از ویژگی های مهم برخی از قفل های هوشمند، بازگشایی آنها از طریق تلفن همراه میباشد. شما با استفاده از این نوع قفل های هوشمند میتوانید هنگامی که حتی در خانه نیستید. درب را از راه دور برای مهمان خود باز نمایید. همچنین شما با استفاده از تلفن همراه خود، میتوانید رفت و آمد به خانه یا محل کار خود را کنترل نمایید.

طراحی زیبا

شاید کمتر کسی را سراغ داشته باشیم که از زیبایی بدش بیاید. دستگیره های هوشمند زیباترین قفل های موجود به شمار میرود که در کنار امنیت بالای آنها، ظاهر زیبایی نیز به خانه های ما میبخشد.

مناسب برای انواع درب ها

یکی از بزرگترین ویژگی های قفل های هوشمند، مناسب بودن آن برای انواع درب های موجود میباشد. این قفل ها برای درب های چوبی، فلزی، آلومینیومی، شیشه ای و یو پی وی سی مناسب بوده. و متناسب با هر یک از این درب ها، قفل های هوشمندی وجود دارد. که میتواند بر روی آن نصب شود و به هوشمند شدن درب های شما کمک نماید.

 

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله