فروش و نصب دوربین مداربسته در نور

فروش و نصب دوربین مداربسته در نور

فروش و نصب دوربین مداربسته در نور

فروش و نصب دوربین مداربسته در نور | سیستم نمایش مداربسته و یا همان دوربین مداربسته همان طور که از نام آن پیداست به مجموعه دوربین هایی گفته می شود که ممکن است در یک و یا چند محل نصب گردند، ثابت بوده و قابل رؤیت یا پنهان سازی در محیط های مختلف را دارا می باشند.

ایمن اندیشان خزر

انواع دوربین مدار بسته

  • دوربین مدار بسته دام (Dome)
  • دوربین مدار بسته بولت (Bullet)
  • دوربین مدار بسته اسپید دام (Speed Dome)

دوربین مدار بسته دام (Dome):

دوربین دام به صورت گنبدی شکل می باشد و اکثرا روی سقف نصب می شود. این دوربین به دو دسته دوربین های دام IP (تحت شبکه) و دوربین های دام آنالوگ (غیر دیجیتال) تقسیم می شوند.

شرایط نصب دوربین مداربسته دام:

یکی از نکات مهم در هنگام خرید دوربین مداربسته توجه به محل نصب دوربین با توجه به نیاز شما می باشد. دوربین dome معمولا در محیط های داخلی مانند اتاق ها، راهروها و فضاهای مسقف نصب می شود. جنس بدنه دوربین های دام به سه نوع فلزی، آلومینیومی و پلاستیکی تقسیم می شود که با توجه به نیاز شما، کارشناسان ما بهترین نوع دوربین مداربسته را به شما پیشنهاد خواهند داد.

در هنگام خرید دوربین مداربسته دام به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید دوربین مداربسته دام باید به نکات زیر توجه نمود:

مقاومت در برابر نفوذ آب (استاندارد IP67)
اصالت برند دوربین
سنسور های هوشمند تنظیم نور
جنس بدنه

فروش و نصب دوربین مداربسته در نور

فروش و نصب دوربین مداربسته در نور
فروش و نصب دوربین مداربسته در نور

دوربین مدار بسته بولت (Bullet):

دوربین بولت به شکل استوانه بوده و اکثرا روی دیوار، ستون و پایه نصب می شود. بولت شناخته شده ترین مدل دوربین مداربسته می باشد و اغلب در فضا های باز و بر روی میله یا دیوار نصب می شود. دوربین بولت نسبت به سایر دوربین ها دارای برد وسیع تر بوده و حتی در شب می تواند تا 100 متر را فیلمبرداری نماید. دوربین بولت به دو نوع دوربین بولت تحت شبکه (IP) و دوربین بولت آنالوگ تقسیم می شود.

شرایط نصب دوربین مداربسته Bullet:

دوربین بولت بخاطر ظاهر منحصر به فردی که دارد معمولا در فضاهای باز و محیط هایی بیرونی استفاده می شود. در هنگام نصب دوربین مداربسته بولت باید توجه داشت که حتما این دوربین ها را در ارتفاع بالا نصب نمایید تا نتوانند با تغییر جهت آن در محیط فیلمبرداری نقطه کور بوجود آورند. همچنین برای نصب دوربین بولت بهتر است یک محفظه فلزی بر روی آن نصب کنید تا در برابر باد و باران مقاوم شود. این امر موجب افزایش طول عمر دوربین مداربسته شما می گردد.

نکات مهم در هنگام خرید دوربین مداربسته بولت که باید به آن توجه نمود:

اصالت برند
سنسورهای تنظیم نور
جنس بدنه

ایمن اندیشان خزر

تفاوت دوربین دام و بولت در چیست؟

هر کدام از این دوربین ها می تواند هم در محیط خارجی و هم داخلی نصب شوند. اما دوربین دام به علت دارا بودن ویژگی ها خاصی که دارند گزینه ی مناسب تری برای محیط های داخلی و فضا های بسته می باشد. این در حالیست که نصب دوربین های مداربسته بولت عمدتا در فضای های باز صورت می گیرد.

ویژگی های دوربین بولت

دید وسیع
ظاهر استوانه ای
نصب آسان
بازدارندگی بالا به علت ابعاد بیشتر دیده شدن
قابلیت تغیر زاویه محیط تحت نظر
نصب آسان

ویژگی های دوربین دام

ظاهری گنبدی شکل
جلب توجه کم به علت ابعاد کوچک
ضد ضربه
مقاوم در برابر نفوذ آب و گرد و غبار

دوربین مدار بسته اسپید دام (Speed Dome):

دوربین اسپید دام به شکل گنبد بوده و دارای موتور حرکتی در داخل قاب خود بوده و اکثرا بر روی پایه نصب می شود.

شرایط نصب دوربین مداربسته اسپید دام

با نصب دوربین اسپید دام شما می توانید تا زاویه 360 درجه افقی، 180 درجه عمودی و بزرگنمایی فوق العاده تا 10 برابر بدون هیچ نقطه کوری تا شعاع 100 متری محل نصب دوربین مداربسته را مشاهده نمایید. این ویژگی های منحصر به فرد باعث تبدیل شدن دوربین اسپید دام به بهترین دوربین مداربسته شده است این در حالی ایست که که قیمت دوربین مداربسته اسپید دام از بقیه مدل ها بالاتر است. دوربین مداربسته اسپید دام آنالوگ بایستی به وسیله سیم های رابط RS485 به دستگاه ضبط تصاویر DVR یا XVR متصل گردد. بعد از اتصال شما می توانید با تغییر زاویه دوربین نقاط مورد نظر را مشاهده نمایید. در دوربین های تحت شبکه IP نیازی به اتصال کابل مخصوص نیست و دوربین با استفاده از دسترسی اینترنت تغییر زاویه خواهد داد.

فروش و نصب دوربین مداربسته در نور

فروش و نصب دوربین مداربسته در نور
فروش و نصب دوربین مداربسته در نور

انواع لنز دوربین مداربسته

برای به دست آوردن بهترین لنزهای دوربین امنیتی، ابتدا باید یک اطلاعات کامل در مورد انواع لنز و مقایسه آن داشته باشیم. به صورت کلی لنز دوربین به سه دسته تقسیم می‌­شود.

  • لنزهای ثابت
  • لنزهای وریفوکال یا متغیر
  • لنز موتوردار یا Motoriz

برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته با لنز مناسب، کیفیت بالا و در عین حال قیمت مناسب با کارشناسان شرکت داتیس تماس حاصل فرمائید و راهنمائی کامل را در این خصوص دریافت نمائید. هر کدام از این لنزها ویژگی­‌های منحصر به فردی دارند که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

لنز ثابت دوربین مداربسته

فاصله کانونی لنزهای ثابت در این دوربین­‌ها به صورت ثابت است. و محدوده قابل مشاهده دوربین­‌های مداربسته با لنزهای ثابت قابل تغییر نیست. بر اساس فضایی که قصد نصب دوربین دارید، باید تصمیم بگیرید که آیا دوربین مداربسته با لنز ثابت و با زاویه دید عریض برای شما مناسب است و یا لنز زاویه باریک مناسب‌ترین محصول برای کار شما است.

فاصله کانونی این نوع لنز با برچسب میلی­متر شناسایی می‌­شود. به طور مثال لنز 2.8mm بیانگر زاویه دید 100 درجه و عمق میدان دید 8 متر است و از این لنز در مکان‌­هایی استفاده می‌شود که زاویه و عمق دید کاملا مشخص است.

ایمن اندیشان خزر

لنزهای وریفوکال(فاصله کانونی متغیر)

لنزهای وریفوکال یا متغیر به دلیل فاصله کانونی متغیر به شما زاویه دید وسیع­‌تری می­‌دهد. این لنزها یک بازه فاصله کانونی مشخص دارند. به طور مثال 12-2.8. در این لنزها از 2 اهرم برای تنظیم فاصله کانونی، وضوح و شفافیت تصویر استفاده می­‌شود. یکی از اهرم‌­ها مربوط به تنظیم مکان عدسی است که فاصله کانونی آن را تغییر می‌­دهد و اهرم دیگری برای تغییر مکان عدسی اول نسبت به سنسور تصویر است. که وضوح و شفافیت تصویر را تغییر می­‌دهد و فوکوس تصویر باید بصورت دستی انجام شود.

لنز موتوردار یا Motorized

این لنزها مانند لنزهای Varifocal دارای فاصله کانونی متغیر بوده با این تفاوت که زوم فوکوس و دیافراگم را می‌توان از فاصله دور و از طریق موتور تنظیم کرد. لنزهای motorize عموما مانند لنزهای varifocal با دو عدد فاصله کانونی برحسب میلی‌متر معرفی می‌­شوند. مانند لنز 34x که این عدد معرف قدرت بزرگنمایی لنز بوده که حاصل تقسیم مسافت بر فاصله کانونی است.

نکته: اگر لازم است که به راحتی بین لنزهای زاویه دید و میدان دید باریک جابجا شوید، توصیه می شود دوربین های امنیتی با لنز زوم را انتخاب کنید. زاویه دید دوربین از طریق دکمه‌های زوم/فوکوس در رابط وب یا برنامه تلفن هوشمند قابل کنترل است.

 

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله