تماس با ما : 01144251362

سیپ ترانک چیست؟

سیپ ترانک چیست؟

سیپ ترانک چیست؟

سیپ ترانک چیست؟

سیپ ترانک چیست؟ _ SIP مخفف Session Initiation Protocol ( پروتکل آغاز جلسه ) است. خطوط جدید مخابرات سیپ ترانک برای ارتباط صوتی و سایر خدمات ارتباطی از طریق اینترنت است. سیپ ترانک توسط یک PBX با قابلیت IP (تبادل شعبه خصوصی) کار می کند. سیپ ترانک جایگزین خطوط تلفن سنتی یا PRI (رابط نرخ اولیه) می باشد.

پیش از تبدیل شدن SIP به یک روش محبوب و قابل اعتماد برای انتقال سیگنال های صوتی ، تماس های تلفنی از طریق شبکه تلفن سوئیچینگ عمومی (PSTN) انجام می گرفت.

PSTN شبکه خطوط تلفن مسی است که به طور سنتی با “تلفن” مرتبط است. PSTN شبکه مداری است که برای تکمیل یک تماس ، نیاز به اتصال فیزیکی بین دو نقطه دارد. سیپ ترانک ها خطوط تلفن مجازی هستند که به کاربران امکان برقراری و دریافت تماس تلفنی از طریق اینترنت به هر نقطه در جهان با شماره تلفن را می دهند. سیپ ترانک ها از یک شبکه سوئیچ بسته ای استفاده می کنند ، که در آن تماس های صوتی به بسته های دیجیتالی تقسیم می شوند و از طریق شبکه به مقصد نهایی ارسال می شود.

ایمن اندیشان خزر

پروتکل SIP راهی است که می توان توسط IP (VoIP) تماس برقرار کرد. به عبارت ساده ، SIP فن آوری است که می تواند جلسات را با یک تماس دو طرفه یا یک کنفرانس چند جانبه در یک شبکه IP برقرار کند و خاتمه دهد.

SIP Trunk نسخه مجازی یک خط تلفن آنالوگ است. با استفاده از SIP می توان یک ، دو یا بیست کانال را به PBX متصل کرد و به شما امکان می دهد تماس های محلی، تماس های مسافت طولانی و بین المللی را از طریق اینترنت برقرار کنید. اگر یک PBX داخلی در محل کار خود داشته باشید، یک ارائه دهنده سیپ ترانک می تواند به شما متصل شود و اجازه دهد برای تماس های راه دور (بدون محدودیت تعداد مکالمات همزمان)، از سیستم موجود استفاده کنید.

ترانک Trunk چیست؟

ترانک به عنوان “شبکه درختی و شاخه ای” شناخته می شود. (از این رو کلمه “Trunk”) ترانک، به معنی استفاده از یک شریان اصلی می باشد خواه خط اصلی راه آهن، یک صندوق تلفن یا یک صندوق کابل باشد. این شریان به خطوط كوچكتری وصل شده و محموله یا پیام را به مقصد خود منتقل می كند.

در عصر اینترنت، trunking روشی است که در سیستم های انتقال ارتباطات داده استفاده می شود تا با اشتراک چندین خط یا فرکانس، دسترسی بسیاری از کاربران به شبکه را فراهم کند. همانطور که از نام آن پیداست، سیستم مانند درختی است که دارای یک تنه و شاخه های زیادی است.

سیپ ترانک چیست؟

سیپ ترانک چیست؟
سیپ ترانک چیست؟

مزایای سیپ ترانک (SIP Trunk)

سیپ‌ترانک برای سازمان مزایای متعددی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

کاهش هزینه: معمولاً تعرفه‌ی سرویس سیپ ترانک نسبت به خطوط شهری ارزان‌تر است.
بهبود مشتری مداری: خطوط سرویس تلفن SIP Trunk نسبت به خطوط تلفن‌های سنتی پایدارتر است.
مالکیت دائمی خط تلفن: سرویس تلفن ثابت سیپ ترانک (SIP Trunk) به مکان محدود نمی‌شود و در صورت جابجایی محل شرکت نیاز پرداخت هزینه‌ی اضافه برای انتقال خط نیست. در ضمن می‌توان برای شعب مختلف یک سازمان فارغ از محدودیت‌های جغرافیایی یک سر شماره دریافت کرد.
کیفیت صدا: کیفیت تماس‌های صوتی سرویس سیپ ترانک HD است.
انعطاف‌پذیری: اضافه کردن کانال برای مدیریت تماس‌های بیشتر، بسیار ساده است و در کمترین زمان ممکن قابل انجام است.
امنیت: سرویس SIP Trunk یکی از امن‌ترین سرویس‌های تلفن موجود در بازار است. لازم به ذکر است سرور VoIP در سمت مشترک قرار دارد و تمام مسئولیت‌ آن به عهده‌ی مشترک است.

انتخاب درست ارائه‌دهنده سرویس سیپ ترانک (SIP Trunk)

چند عامل مهم برای انتخاب ارائه‌دهنده‌ی سرویس سیپ ترانک (SIP Trunk) وجود دارد که قبل از دریافت سرویس باید حتماً به آن‌ها توجه شود:

امنیت: به دلیل این‌که SIP Trunks بر بستر اینترنت کار می‌کند، بسیار مهم است که دارای یک شبکه مطمئن و یک سیستم امن باشد. ارائه‌دهنده سرویس باید به‌صورت ۲۴ ساعته سیستم را نظارت و مسئولیت‌های امنیتی را بر عهده گیرد.
هزینه: تعرفه و هزینه‌ها در بین شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی این سرویس بسیار رقابتی است، قیمت و کیفیت قبل از خرید سرویس باید سنجیده شود.
پشتیبانی: سرویس تلفن اصلی‌ترین راه ارتباطی با مشترکین است، به همین دلیل در صورت بروز هرگونه مشکل می‌بایست در اسرع وقت حل گردد.
پس از انتخاب ارائه‌دهنده سرویس سیپ ترانک (SIP Trunk)، باید مواردی نیز در داخل سازمان مورد بررسی قرار گیرد. برای نمونه سیپ‌ ترانک (SIP Trunk) وابسته به اینترنت است. برای استفاده بهینه از سرویس سیپ ترانک (SIP Trunk) باید برخی موارد نظیر حجم تماس‌های ورودی و خروجی و میزان نیاز پهنای باند برای پشتیبانی از سرویس تلفن را مدنظر قرار داد.

ایمن اندیشان خزر

دریافت اینترنت اختصاصی برای سرویس تلفن سازمانی معمولاً بهترین راه‌حل برای اطمینان از پایداری سرویس است. بااین‌حال، اگر میزان ارتباطات کسب‌وکار درست ارزیابی شود و اقدامات احتیاطی مناسب برای تضمین کیفیت تماس اتخاذ گردد، می‌توان از سرویس پهنای باند موجود نیز استفاده کرد.

شرکت رسپینا با اتکا بر زیرساخت امن و گسترده این شرکت اقدام به ارائه‌ی سرویس سیپ ترانک (SIP Trunk) با نام تجاری نکسفون پرایم کرده است. نکسفون پرایم یک خط تلفن است که رسپینا در اختیار مشترک قرار می‌دهد. تماس‌ها به‌وسیله پروتکل SIP در آن منتقل و با قابلیت اتصال به PBX و سرورهای VoIP، برقراری چند تماس هم‌زمان از طریق این خط را میسر می‌سازد.

سیپ ترانک چیست؟

سیپ ترانک چیست؟
سیپ ترانک چیست؟

تفاوت سیپ ترانک و ویپ

ترانک های SIP با ترانک های PBX تفاوت دارند زیرا هر نوع پیام رسانه ای، غیر از صدا را حمل می کنند. SIP که به منظور استفاده در یک شبکه داده طراحی شده است، بسته هایی را انتقال می دهد که می توانند صدا ، داده یا ویدیو را حمل کنند. این باعث می شود آنها انعطاف پذیرتر از ترانک های PBX و همچنین مقرون به صرفه تر باشند، زیرا می توان صدا را به این کانال اضافه کرد.

علاوه بر این، هنگامی که صدا به یک سرویس سیپ ترانک اضافه شد، شرکت می تواند از تمام برنامه های ارتباطی تا انتها پشتیبانی کند، و این یک محیط ایده آل برای ارتباطات یکپارچه (UC) است.

VoIP در مقایسه با SIP یک فناوری جداگانه با مدل کاری خاص نیست. VoIP فقط برای تبادل صدا می باشد اما SIP تبادل پیام های چندرسانه ای شامل صدا، متن و فیلم را برعهده دارد.

ایمن اندیشان خزر

برای ارتباطات تجاری که محدود به تماسهای تلفنی صوتی است، VoIP PBX به عنوان یک راه حل توانمند عمل می کند. از آنجا که می توان VoIP PBX را روی سرور محلی تنظیم یا روی ابر میزبانی کرد، توانایی های آن متفاوت است.

تماس VoIP فقط از طریق اینترنت یا یک شبکه داخلی اتفاق می افتد. سیپ ترانک می تواند برای انتقال بسته های داده از طریق هر شبکه، از جمله ISDN (شبکه تلفن فیزیکی)، VPN یا اینترنت استفاده کند. یکی از تأثیرات اصلی این تفاوت این است که تلفن VoIP برای کار با نرم افزار و اتصالات خود به یک رایانه نیاز دارد. در حالی که تجهیزات SIP می توانند جداگانه کار کنند. تماس های VoIP از یک مکان مرکزی که ترافیک را فرماندهی می کند، کنترل می شوند.

چرا SIP را انتخاب می کنید؟

یکی از مهمترین مزایای سیپ کاهش هزینه های ارتباطات در تجارت است. برای استفاده از SIP در تجارت نیازی به متخصص شبکه و یا ارتباطات نیست. SIP ، به سازمانها اجازه می دهد تا دستگاه های تلفن همراه کارمندان، از طریق برنامه های انعطاف پذیرو کاربرپسند VoIP به یکدیگر متصل شوند. این باعث می شود تا کارمندان تمام مدت از طریق یک خط تلفن اختصاصی، در دسترس باشند.

در نهایت سیپ ترانک (trunking SIP ) ممکن است یک مفهوم ساده برای برقراری ارتباط نباشد. اما ارتباطات را ساده تر می کند و در درازمدت ارتباط شرکت ها و مشتریان را آسانتر می کند.

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله