تماس با ما : 01144251362

سیستم های امنیتی در رویان

سیستم های امنیتی در رویان

سیستم های امنیتی در رویان

هوشمندسازی ساختمان و سیستم های ایمنی بی سیم خانه هوشمند

سیستم های امنیتی در رویان _ هوشمند سازی ساختمان تحولی عظیم در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود. هوشمندسازی فرایندی است که در آن ساختمان مجهز به سیستم هایی نظیر درب و پنجره های هوشمند ، لامپ های نوری هوشمند ، سیستم های سرمایش و گرمایشی، سیستم اطفاء حریق و تجهیزات صوتی تصویری هوشمند می شوند. از مهم ترین ویژگی های ساختمان های هوشمند می توان به سیستم های امنیتی بسیار قدرتمند نیز اشاره نمود.

ایمن اندیشان خزر

سیستم های امنیتی در هوشمند سازی منازل و ساختمان

یکی از مهم ترین آیتم هایی که بحث امنیت را در هوشمند سازی ساختمان فراهم می آورد استفاده از درب هوشمند است. درب های هوشمند معمولا به یک سیستم ورودی هوشمند و دوربین های امنیتی مجهز شده اند. کنترل شرایط امنیتی با استفاده از اتصال سیستم های امنیتی به تلفن همراه صاحب خانه را قادر می سازد تا به سادگی نظارت کامل را از راه دور بر ساختمان داشته باشد.
مورد بعدی در خصوص سیستم های امنیتی در هوشمند سازی استفاده از انواع دوربین مداربسته هوشمند است. سیستم های امنیتی در یک ساختمان هوشمند ترکیبی دوربین های مداربسته ، آژیر و سنسورها می باشد. سنسورهای سیستم های امنیتی می تواند وجود یا عدم وجود افراد را در ساختمان ها تشخیص داده و یا حتی شکسته شدن شیشه ساختمان را شناسایی نماید.

سیستم های امنیتی در رویان

سیستم های امنیتی در رویان
سیستم های امنیتی در رویان

ویژگی های سیستم های امنیتی در هوشمند سازی منازل و ساختمان

سیستم امنیتی در هوشمندسازی ساختمان ویژگی های خاصی را دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود:
1- قابلیت برنامه ریزی : این سیستم ها دارای قابلیت کنترل و برنامه ریزی بسیار دقیقی هستند. به عنوان مثال در زمان سفر می توان تنظیمات خاصی را برای ساختمان هوشمند در نظر گرفت.
2- اطلاع رسانی ورود اشخاص غیر مجاز به داخل ساختمان.
3- شبیه سازی وجود شما در ساختمان هنگامی که حضور ندارید. به عنوان مثال روشن و خاموش شدن چراغ ها یا وسایل صوتی و تصویری در زمان مشخص.
4- فعال شدن سیستم های اطفاء حریق در زمان بروز آتش سوزی های احتمالی.
5- ارسال کلیه اطلاعات به صاحب خانه از طرق مختلف مانند ارسال اطلاعات روی تلفن همراه.
6- امکان فعال سازی و غیرفعال نمودن سیستم های امنیتی به سادگی با استفاده از ورود کد و یا استفاده از کارت های مخصوص در زمان ورود به ساختمان.
7- استفاده از باطری های پشتیبان که در زمان بروز قطعی برق می تواند سیستم های امنیتی را فعال نگه دارد.
8- برخی از انواع سیستم های امنیتی در هوشمند سازی ساختمان این قابلیت را به صاحب خانه می دهد که زون بندی های مختلفی را تعیین نموده و برنامه ریزی های خاصی برای هر یک از زون های ساختمان در نظر بگیرد.

 

کاربرد سیستم های امنیتی و حفاظتی

ضمن اين که برخی سیستم های امنيتي در مراكز کسب و کار و خانه ها نسبتا يك امر اساسي محسوب مي شوند، برخی از آنها با ترکیب هاي پیشرفته تر و بسیار حساس تر موجود مي باشند، که تنها در چند سال گذشته در دسترس افراد قرار گرفته اند. در نتیجه، صاحبان ملک هاي تجاری و صاحب خانه ها در حال حاضر با انواع مختلفي از اين سيستم هاي امنيتي و حفاظتی رو به رو هستند و انتخاب هاي متعددي برایشان موجود است كه بايد با توجه به نیازهای خود انتخاب مناسبي داشته باشند.

اكثر سیستم های امنیتی امروزه، صرف نظر از نوع، اجزای استانداردي مانند واحد پردازش (که به عنوان هسته عمل می کند)، سنسور، صفحه کلید برای ورودی و کنترل، و دستگاه های هشدار دارا مي باشند. از اين رو، شما می توانید بسیاری از ویژگی های متمایز و دسته هايي که مربوط به نیازهای مسکونی یا دفاتر و مراكز تجاري خاص مي باشند را پیدا کنید.

سیستم های امنیتی در رویان

سیستم های امنیتی
سیستم های امنیتی

دسته بندی سیستم های امنیتی و حفاظتی

با توجه به نحوه استفاده، دسته بندی برای سیستم های امنیتی و حفاظتی وجود دارد که عبارتند از:

سیستم های هشداری نظارتی

برای ایجاد یک شبکه امنیتی جامع، سیستم های هشداری نظارتی یکی از برترین انتخاب ها هستند.

این نوع از سیستم های امنیتی برای منازل معمولا توسط یک شرکت امنیتی بصورت دائمی نظارت می شوند و در مواقع مشکوک افراد آموزش دیده به سرعت به محل اعزام می شوند.

سیستم های هشداری بی سیم

قابلیت اتصال به شبکه بدون سیم شما را قادر خواهد ساخت که به صورت لحظه ای محل مورد نظر خود را زیر نظر بگیرید. برای جلوگیری از نفوذ سارقین بالقوه، سیستم های امنیتی بدون سیم بسیار موثر و کارآمد خواهند بود.

سیستم های نظارت ویدیویی

یک سیستم نظارت ویدئویی کارآمد علاوه بر اینکه عامل بازدارنده ای برای سارقین است، شناسایی و دستگیری آنها را نیز راحت تر می کند.

سیستم های کنترل دسترسی

با این نوع از سیستم های امنیتی شما قادر خواهید بود که ورود به بخش های مشخصی از ملک خود را به افراد خاصی محدود کنید.

انواع سیستم های امنیتی و حفاظتی

انواع سیستم های امنیتی و حفاظتي متداول امروزي عبارت اند از:

دوربين هاي مداربسته مادون قرمز
سيستم هاي امنيتي آلتراسونيك
پرتوهای فوتوالکتریک
سیستم هاي امنيتي كابلي فشار سنسور
سيستم هاي امنيتي تشخیص میدان مغناطیسی منفعل

سیستم های امنیتی در رویان

سیستم های امنیتی
سیستم های امنیتی

مزایای استفاده از سیستم های امنیتی اماکن

سارقان و خلافکاران فرصت طلب هستند و همواره به دنبال اهداف آسان می گردند. مطالعات متعدد کارشناسان نشان می دهد که ساختمان هایی که مجهز به دزدگیر اماکن نیستند، سه برابر بیشتر از ساختمان هایی که سیستم نظارتی پیشرفته ای دارند، مورد سرقت قرار می گیرند.

هنگامی که کسی یک سیستم امنیتی مجهز را در ساختمان خود نصب می کند و با قرار دادن تابلو، دیگران را در جریان تحت پوشش قرار داشتن ساختمان می کند، احتمال ورود سارقان به آن ساختمان بسیار کاهش پیدا می کند. در چنین شرایطی سارقان می دانند که فعالیت آن ها شکست خواهد خورد و چهره آن ها شناسایی خواهد شد.

مزیت دیگر نصب دزدگیر اماکن این است که کاربر می تواند از راه دور، ساختمان خود را مدیریت کند. کاربر می تواند از هر نقطه ای در جهان، سیستم امنیتی ساختمان را فعال و یا غیر فعال کند، از طریق شبکه اینترنت، تصاویر ثبت شده توسط دوربین های مداربسته را مشاهده کرده و رفت و آمد ها را تحت نظر بگیرد.

مزیت بعدی نصب دزدگیر اماکن در ساختمان ها این است که شرکت های بیمه در سراسر جهان، برای خانه هایی که سیستم امنیتی دارند، تخفیف قائل می شوند.

 

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله