تماس با ما : 01144251362

دوربین های پلاک خوان در مازندران

دوربین های پلاک خوان در مازندران

دوربین های پلاک خوان در مازندران

دوربین های پلاک خوان

دوربین های پلاک خوان در مازندران _ اگر درباره بینایی ماشین مطالعه کرده باشید، می‌دانید که کاربرد‌های آن فقط به کارخانه‌ها و خط‌های تولید محدود نمی‌شود. امروزه در بسیاری از موارد با محصولات این حوزه درگیر هستیم. یکی از این حوزه‌ها که تأثیر زیادی در کنترل عبور و مرور خودرو‌‌ها داشته، دوربین پلاک خوان است. در این مقاله قصد داریم درباره انواع دوربین‌های صنعتی پلاک‌خوان یا اسپید کمرا و راهنمای خریدی جامع برای آن‌ها صحبت کنیم.

 

برای اطلاعات بیشتر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

دوربین پلاک خوان چیست؟

ANPR (تشخیص خودکار شماره پلاک) و LPR (تشخیص پلاک) از جمله فناوری‌های بینایی ماشین و هوش مصنوعی هستند که اکنون در بسیاری از حوزه‌های ترافیکی به کار می‌روند. همان‌طور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم، این کاربردها، شامل سامانه‌های کنترل دسترسی، مسیرهای سرعت بالا مانند عوارضی آزاد راه و جرائم رانندگی و ایستگاه بازرسی هستند. دوربین‌های صنعتی به‌ خاطر به لحظه (real-time) بودنشان، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورت ترکیب با سنسور مناسب، آن‌ها قادرند تا حساسیت لازم برای ثبت تصاویر با کیفیت را در زمان اکسپوژر کوتاه فراهم کنند.

دوربین مداربسته پلاک خوان نیز با توجه‌ به ساختاری که دارند مدل‌ها و امکانات مناسبی را به شما ارائه می‌کنند. شما باید با‌ توجه‌ به نیاز و کارایی مورد انتظار خود، یکی از انواع آن را انتخاب کنید.

 

دوربین پلاک خوان چه ویژگی هایی دارد؟

دوربین های با قابلیت پلاک خوانی، دوربین های مداربسته تخصصی هستند که دارای یک نرم افزار داخلی برای شناسایی و ضبط پلاک خودرو ها حتی در هنگام حرکت هستند. تجهیز سیستم های ترافیکی توسط دوربین های تشخیص پلاک امکان تجزیه و تحلیل و ضبط پلاک وسایل نقلیه را در هر شرایط چالش برانگیزی اعم از آب و هوای بد، سرعت بالا و مشکلات مربوط به تداخل نور چراغ ماشین ها میسر می سازد.

طراحی سیستم های نظارتی بر پایه این نوع از دوربین های مداربسته هوشمند بسیار پیچیده تر و تخصصی تر از نصب دوربین های معمولی است. تفاوت این دوربین ها با دوربین های معمولی در این است که دوربین های پلاک خوان می توانند حرکت خودروها را از مسافت های دور حتی در سرعت های بالا و نور آزاردهنده چراغ خودرو ضبط کنند. تمامی اطلاعات خودرو ها با استفاده از اطلاعات زمانی یا اطلاعات پلاک قابل جستجو هستند.

دوربین های پلاک خوان در مازندران

دوربین های پلاک خوان در مازندران
دوربین های پلاک خوان در مازندران

کاربرد های دوربین پلاک خوان

بوسیله دوربین های مداربسته پلاک خوان می توان پارکینگ های عمومی را به نحوی مدیریت نمود که پرداخت وجه، و یا ورود و خروج خودرو ها تسهیل و یا حتی به صورت خودکار انجام شود.

مورد استفاده در مدیریت ترافیک فرودگاهها، برای اطمینان از اینکه تنها وسایل نقلیه مجاز می توانند به خطوط تاکسی و یا خطوط حمل و نقل عمومی راه یابند.

کنترل دسترسی، در مکان هایی که درب های ورودی تنها برای وسایل نقلیه مجاز باز شده و پلاک همه خودروهای بازدید کننده به طور خودکار ثبت شوند.

این دوربین ها می توانند عملکرد هشداری داشته و در هنگام ورود وسیله نقلیه غیر مجاز هشدارهای لازم را بدهند.

راهنمای خرید بهترین دوربین پلاک خوان و سرعت سنج

ویژگی‌ها و قیمت دوربین پلاک خوان از‌ جمله مواردی است که به شما در خرید آن کمک می‌کند. حال که با انواع و کاربرد‌های دوربین‌های پلاک خوان آشنایی دارید، بهتر است محصولات مورد‌ نظر را بررسی کنید. هر‌ یک از دوربین‌ها که با شرایط و نیاز شما سازگاری بیشتری داشته باشد، انتخاب مناسبی از انواع دوربین پلاک خوان برای شما خواهد بود. اگر به یک دوربین مداربسته پلاک خوان هم نیاز داشته باشید، می‌توانید برای خرید آن اقدام کنید.

یکی از خصوصیاتی که در دوربین پلاک خوان اهمیت دارد، کیفیت و رزولوشن تصویر آن است. رزولوشن بالا کمک می‌کند که شما بتوانید تصاویر بهتری را برای ثبت و ذخیره در اختیار داشته باشید. از دیگر ویژگی‌های یک دوربین پلاک خوان که باید به آن توجه کنید، تعداد عکس‌ برداری در ثانیه است. این عدد را باید با واحد فریم بر ثانیه در کاتالوگ دوربین پلاک خوان مورد‌ نظر مشاهده کنید. هر‌ چقدر fps دوربین پلاک‌خوان بیشتر باشد، در زمان کم‌تری تعداد عکس بهتری را ثبت خواهد کرد.

ایمن اندیشان خزر

دریافت عوارض

پرداخت الکترونیکی عوارض، روشی برای اخذ عوارض بزرگراه‌ها و جاده‌ها است به‌طور‌ی‌که خودرو در محل عوارضی توقف نکرده و مبلغ عوارضی به طور الکترونیکی از حساب وی کسر می‌شود. هدف این سیستم، حذف تأخیر در جمع‌آوری عوارض جاده با استفاده از سیستم‌های الکتریکی است. این نوع از دوربین پلاک خوان را احتمالاً دیده و با آن آشنا هستید.

سامانه نظارتی

سامانه نظارتی با استفاده از دوربین‌های تحت شبکه وظیفه نظارت بر وقایع خاص و حراست از شهر را بر عهده دارند. دوربین‌های نظارت تصویری اصلی‌ترین ابزار جمع‌ آوری و ثبت اطلاعات تصویری سطح شهر و انتقال آن به مرکز کنترل ترافیک خواهند بود.

بازرسی جاده و راه‌ آهن

سامانه‌های بازرسی راه‌آهن و جاده، کمک فراوانی به نگهداری و تعمیر می‌کنند. بدین‌ وسیله، بازرسی خطوط راه‌ آهن و جاده‌ها با سرعت بالایی انجام می‌پذیرد. این نوع دوربین پلاک خوان ضمن آمار‌برداری، ما را در تعمیر به‌ موقع کمک می‌کند.

دوربین های پلاک خوان در مازندران

دوربین های پلاک خوان در مازندران
دوربین های پلاک خوان در مازندران

سنجش سرعت

دوربین‌های سنجش سرعت به‌ منظور نظارت و کنترل سرعت، طراحی شده‌اند. این محصولات با ترکیب رادار، LIDAR یا ANPR استفاده می‌گردند.

دوربین‌ های سرعت راداری

دوربین سرعت راداری یا (Radio Detection And Ranging) مکانیزمی است که تغییر فرکانس امواج رادیویی برگشتی را اندازه‌گیری می‌نماید. این ویژگی دقیقاً سرعت وسایل نقلیه را اندازه‌گیری می‌کند. نسل جدید این دوربین‌ها از دقت بیشتری برخوردار هستند و با به کارگیری فناوری‌های پیشرفته زمان پرواز و رادارهای مثلثی این مشکلات را کاهش داده‌اند.

قابلیت‌ های ویژه دوربین سرعت سنج

اولین مزیتی که دوربین سرعت سنج دارد، عدم شناسایی آن‌ها توسط وسیله نقلیه است. همچنین این دوربین‌ها قابلیت دارند که یک وسیله نقلیه با سرعت زیاد را در هر شرایطی تشخیص دهند. حتی اگر اتومبیل متخلف در یک ردیف از وسایل نقلیه باشد، باز هم توسط دوربین‌ها شناسایی شده و تصویر آن ضبط و ثبت می‌گردد. زاویه‌ای که دوربین‌ها در آن تنظیم می‌شوند، در چگونگی رصد اتومبیل‌ها و شناسایی تخلف بسیار تاثیرگذار است.

اگر به این فکر می‌کنید که بتوان بعد از ثبت تخلف، تصاویر را تغییر داد، کاملا در اشتباه هستید. زیرا تصاویر اصلی ضبط می‌شوند و به صورت دیجیتالی ذخیره می‌گردند. به این ترتیب نمی‌توان آن‌ها را بازنویسی کرد یا تغییر داد. دوربین سرعت سنج یک نشانگر امنیتی دارد که از هر گونه تلاش برای دستکاری تصاویر جلوگیری می‌نماید.

 

ایمن اندیشان خزر همراه شما است تا بهترین دوربین با مناسب ترین قیمت را خریداری کنید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله