تماس با ما : 01144251362

دوربین های وایرلس در نوشهر

دوربین های وایرلس در نوشهر

دوربین های وایرلس در نوشهر

دوربین های وایرلس در نوشهر _ در مطلب گذشته در خصوص دوربین مداربسته و نقش ان در جلوگیری از وقوع جرم صحبت کردیم. حال در خصوص دوربین مداربسته بیسیم یا وایرلس ( WiFi ) صحبت میکنیم.

ایمن اندیشان خزر

دوربین مداربسته بی سیم

دوربین های مداربسته wifi شاخه ای از دوربین های مداربسته بیسیم هستند. این دوربین ها از طریق شبکه های بیسیم wifi تصاویر دوربین ها را برای شما ارسال می کنند. در این مطلب بیشتر با این نوع از دوربین های مداربسته آشنا می شویم. شبکه های wifi چه تفاوتی با دیگر شبکه های بیسیم دارند؟

همه شبکه های بیسیم از طریق امواج رادیویی اطلاعات را ارسال و دریافت می کنند. این ارسال در یک فرکانس خاص صورت می گیرد که معمولا 2.4 مگا هرتز یا 5.8 مگا هرتز است. در شبکه های wifi ارسال اطلاعات رادیویی تحت پروتکل های استاندارد wifi صورت می گیرد که گذشته از ایجاد امنیت بیشتر، از به وجود امدن تداخل در رویه ارسال اطلاعات جلوگیری می کند.

به صورت کلی استفاده از شبکه های Wifi از بسیاری جهات بهتر از استفاده از شبکه های رادیویی آنالوگ است. دوربین های wifi چطور کار میکنند؟ اولین نکته در رابطه با دوربین های مداربسته wifi این است که این دوربین ها به صورت عمومی دوربین های تحت شبکه هستند. دوربین های مداربسته آنالوگ به صورت کلی امکان استفاده از قابلیت wifi را ندارند. دوربین های تحت شبکه wifi دقیقا مانند یک دوربین شبکه عادی عمل می کنند.

که به یک فرستنده wifi داخلی متصل شده است. در صورت نداشتن wifi بر روی دوربین چطور می توان دوربین را بی سیم کرد؟ شما می توانید دوربین مداربسته شبکه خود را به طور مستقیم به یک اکسس پوینت (access point) متصل کنید و از طریق اکسس پوینت یک شبکه بی سیم بسازید. چطور تصاویر دوربین ها را دریافت کنم؟ در صورتی که از لپ تاپ برای دیدن تصاویر استفاده می کنید دسترسی به دوربین ها بسیار ساده است.

دوربین های وایرلس در نوشهر

دوربین وایرلس در نوشهر
دوربین وایرلس در نوشهر

کافیست انها را به صورت بیسیم در شبکه wifi شناسایی کرده و تصاویر انها را بر روی نرم افزار دوربین های شبکه ببینید. در صورت استفاده از سرور یا NVR باید برای دریافت اطلاعات دوربین ها از یک اکسس پوینت استفاده کنید. اکسس پوینت مانند یک سوئیچ بی سیم اطلاعات را از چند دستگاه دریافت کرده و به دستگاه ضبط کننده انتقال می دهد. پهنای باند در شبکه های بی سیم یکی از مشکلات بزرگ شبکه های مداربسته بی سیم پهنای باند محدود انهاست.

بیشتر دوربین های مداربسته wifi در بهترین حالت از ریت ارتباط 11n پشتیبانی می کنند که امکان ارسال اطلاعات تا 150Mbs را به شما می دهد. بنابراین استفاده از شبکه بیسیم برای اتصال تعداد زیادی دوربین و یا اتصال تعدادی دوربین با رزولوشن بسیار بالا بسیار مشکل خواهد بود.

انواع دوربین مداربسته بی سیم یا وایرلس

در حالت کلی، دوربین مداربسته بی سیم به دو نوع تقسیم بندی می شود: آنالوگ و دیجیتال. در ادامه توضیحاتی در مورد هر کدام از این دوربین ها ارایه می شود.

دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ

انتقال صدا و تصویر در دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ، از طریق امواج و فرکانس های رادیویی انجام می گیرد. محدوده انتقال تصاویر در دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ ۹۱ متر می باشد. اگر در محیط مورد نظر موانعی مثل دیوار، در و مبلمان وجود داشته باشد، این محدوده کاهش می یابد.

فرکانس های عملیاتی دوربین مداربسته آنالوگ، ۹۰۰MHz ،۲.۴ GHT ،۵.۸ GHz می باشد. در حال حاضر بیشتر این دوربین های مدار بسته آنالوگ در فرکانس ۲.۴GHZ فعالیت می نمایند. اکثر روترهای خانگی، تلفن های بیسیم، دسته های کنسول بازی و مایکروویوها نیز در همین فرکانس کار می کنند. در این شرایط امکان تداخل این امواج و بروز مشکل وجود دارد. فرکانس ۹۰۰MHz با فرکانس این لوازم و مودم اینترنت تداخل نمی کند و مناسب تر می باشد.

مزایای دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ

صرفه اقتصادی: هزینه این نوع از دوربین های مداربسته، ارزان تر از نوع دیجیتال می باشد.
امکان استفاده از چند دستگاه گیرنده برای هر دوربین: سیگنالی که از هر دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ فرستاده می شود می تواند توسط تعداد زیادی از دستگاه های گیرنده که در محل های مختلفی قرار گرفته اند، دریافت و نمایش داده شود.

 

دوربین های وایرلس
دوربین های وایرلس

دوربین های وایرلس در نوشهر

معایب دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ

امکان تداخل امواج : فرکانس ارسالی از دوربین مداربسته آنالوگ، با فرکانس های دستگاه هایی مثل مایکروویو، تلفن های بی سیم و کنسول های بازی تداخل پیدا می کند.
عدم وجود نشانگر قدرت سیگنال: این نوع از دوربین های مداربسته هیچ نشانگری برای نشان دادن قدرت سیگنال ندارند. (نمونه این علامت، نشانگر قدرت سیگنال در تلفن های همراه است)
امکان دریافت امواج توسط سایر دستگاه ها: به دلیل آن که فرکانس دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ با سایر دستگاه ها مشابه می باشد، امکان دریافت سیگنال های آن توسط گیرنده های دستگاه های دیگر وجود دارد.
ارتباط یک طرفه: در این نوع از دوربین های مداربسته، دوربین سیگنال ها را به دستگاه گیرنده یا سرور مرکزی می فرستد، ولی امکان ارسال سیگنال از دستگاه گیرنده به دوربین مداربسته آنالوگ وجود ندارد.

دوربین مداربسته بی سیم دیجیتال

انتقال صدا و تصویر در دوربین های مداربسته بی سیم دیجیتال، از طریق بسته های دیجیتالی کدگذاری شده. که با پهنای باند اینترنت منتقل می شوند انجام می گیرد.

ایمن اندیشان خزر

مزایای دوربین مداربسته بی سیم دیجیتال

محدوده عملیاتی گسترده: اگر مانعی بین دوربین مداربسته دیجیتال و دستگاه گیرنده وجود نداشته باشد. امکان انتقال صدا و تصویر با برد بالا تا ۱۳۷ متر وجود دارد.
کیفیت بالا: دوربین مداربسته دیجیتال می تواند تصاویر با کیفیت تری در مقایسه با نوع آنالوگ آن ارسال کند.
ارتباط دو طرفه: در دوربین های بیسیم دیجیتال، علاوه بر دوربین، دستگاه گیرنده (DVR) نیز می تواند سیگنال ارسال کند.
قابلیت کنترل بالا: یکی از قابلیت های دوربین مداربسته دیجیتال این است که امکان کنترل از راه دور دارد. این قابلیت در مواردی مثل روشن و خاموش کردن منبع روشنایی و … کاربرد دارد.
امکان استفاده از چند دستگاه گیرنده برای هر دوربین: در سامانه دوربین مداربسته دیجیتال، امکان ارسال تصاویر ضبط شده. از یک دوربین به تعداد زیادی از دستگاه گیرنده (DVR) وجود دارد.
سرعت بالا: این تکنولوژی امکان انتقال حجم بسیار بیشتری از اطلاعات با سرعتی به مراتب بالاتر را فراهم می سازد.
عدم تداخل امواج: فرستنده های دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال، حساسیت کمتری نسبت به نویز و شرایط محیطی دارند.

دوربین وایرلس
دوربین وایرلس

دوربین های وایرلس در نوشهر

موارد استفاده از دوربین مداربسته بی سیم
۱) نظارت امنیتی خانه ها

دوربین های امنیتی بیسیم هر روز محبوب تر می شوند. قیمت آن ها نسبتا مناسب می باشد. این دوربین ها برای افرادی که خانه ای را اجاره کرده اند، بسیار ایده آل می باشد، در این شرایط نیازی به سیم کشی در خانه نمی باشد، آسیب کمتری به ساختمان وارد می شود و مستاجر در صورت نقل مکان می تواند آن را با خود با ساختمان بعدی ببرد. دوربین مداربسته بی سیم یک گزینه مناسب برای نظارت فصلی نیز می باشد.

۲) نظارت بر ساختمان های جانبی خانه ها و ادارات

یکی از مواردی که دوربین مداربسته بی سیم می تواند بسیار کارآمد باشد، نظارت بر ساختمان های جانبی می باشد. دوربین نصب شده در ساختمان جانبی، تصاویر ضبط شده. را از طریق سیگنال به دستگاه گیرنده، در ساختمان اصلی ارسال می کند.

۳) اجرای قانون

پلیس قادر خواهد بود دوربین مداربسته بی سیم را به سادگی در مکان های مشکوک نصب کرده و فعالیت مظنونین را تحت نظر قرار دهد.

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله