دوربین های امنیتی در سرخرود

دوربین های امنیتی در سرخرود

دوربین های امنیتی در سرخرود

دوربین امنیتی

دوربین های امنیتی در سرخرود _ امروزه ، یکی از نگرانی های مهم و بزرگ بشر ، امنیت است. و به همین دلیل است که استفاده از دوربین های امنیتی در هر مکانی یکی از موارد مهم بشمار می آید. دوربین های امنیتی را می توان بسته به نوع مصرف در انواع مختلف یافت. در این مقاله ۱۰ نوع از رایج ترین این نوع دوربین ها را به شما معرفی می کنیم.

فرق دوربین امنیتی با دوربین مداربسته

دوربین امنیتی و دوربین مداربسته ، هردو عموما اصطلاحاتی صنعتی هستند و اغلب این دو اصطلاح ، جای یکدیگر به کار می روند. اما در این مقاله، تفاوت این دو را با هم بررسی می کنیم. دوربین های امنیتی برای تشخیص و ضبط فعالیت های افراد برای جلوگیری از وقوع جرم است. یک دوربین نظارتی اغلب این طور نیست و با هدف نظارت بر یک ناحیه به کارگرفته می شود.

ایمن اندیشان خزر

مزایا و معایب ، 10 نوع رایج دوربینهای امنیتی

1.دوربین های PTZ

این نوع دوربینها ، از جمله دوربینهای فوق العاده، برای استفاده در محیط های خارجی می باشند. دوربین های PTZ به واسطه موتور هایی که در داخل آنها تعبیه شده است می توانند به راحتی در انواع جهت ها تغییر زاویه داشته و یک محیط وسیع را به صورت کامل پوشش دهند. به همین دلیل معمولا” از این نوع دوربین ها در مکان هایی که تنها یک دوربین نیاز است استفاده می شود. لازم به ذکر است که قابلیت زوم و کیفیت این دوربین ها در شرایط کم نور و پر نور معمولا” خیلی خوب است.

2.دوربین های گنبدی

یکی دیگر از انواع دوربینهای مداربسته این نوع دوربینها می باشند. این نوع دوربین ها را می توان دوربین های غافلگیر کننده ای دانست، با وجود این که مخفی نیستند و قابل مشاهده می باشند. نام این دوربینها ، از شکل ظاهری آنها گرفته شده است. در این نوع دوربینها معمولا” لنز در داخل یک محفظه گنبدی شکل قرار دارد.

برخی از این نوع دوربینها، دارای امکان چرخش از راه دور هستند در حالی که ممکن است برخی دیگر از آنها دارای این ویژگی نباشند و تنها قادر به پوشش یک ناحیه خاص باشند، پس لازم است در هنگام انتخاب، توجه داشته باشید که کدام مورد برای شما مناسب است.

لازم به ذکر است که این نوع دوربینها، هم برای محیط های داخلی و هم محیط های خارجی مناسب می باشند.

دوربین های امنیتی در سرخرود
دوربین های امنیتی در سرخرود

3.دوربین های بی سیم(Wireless)

این نوع دوربینها ، دوربینهای امنیتی با کیفیتی هستند که به راحتی نمی توان متوجه آنها شد، چرا که در نصب این نوع دوربینها از سیم کشی استفاده نمی شود. عدم استفاده از سیم در این نوع دوربینها موجب نصب آسان آن ها شده است. به طوری که شما هم می توانید بدون نیاز به هیچ گونه دانش فنی، به آسانی آنها در هر جایی نصب نمایید. اکثر این نوع دوربین ها بر خلاف انواع دوربین های آنالوگ، برای ذخیره تصاویر تنها به رم و یا حافظه ابری اکتفا نموده و نیازی به تهیه DVR و یا NVR ندارند.

لازم به ذکر است که اکثر دوربینهای بی سیم IP نیستند و از روش های دیگری برای ارتباط بی سیم خود استفاده می کنند.

دوربین های امنیتی در سرخرود

دوربین های امنیتی در سرخرود
دوربین های امنیتی در سرخرود

4.دوربین های بولت

یکی دیگر از نواع دوربین های مداربسته ، دوربینهای بولت هستند که می توانید از آن ها در هر مکانی استفاده کنید. این دوربینها هم برای محیط های سر بسته مناسب هستند و هم برای محیط های سرباز. چرا که می توان آن ها را روی دیوار و یا سقف نصب نمود.

در هنگام نصب این نوع دوربینها باید دقت داشته باشید که ناحیه مورد نظر شما به طور کامل توسط دوربین پوشش داده شود. چرا که این دوربینها فقط می توانند یک ناحیه ثابت را پوشش دهند. امکان حرکت این نوع دوربین ها در جهت های مختلف از راه دور امکان ندارد.

این نوع دوربین های مداربسته معمولا” ضد آب می باشد. نام آن ها (بولت)، از شکل استوانه ای و براق آنها گرفته شده است.

۵.دوربین های مخصوص محیط های خارجی

این نوع دوربینهای امنیتی همان طور که از نام آن ها نیز پیدا است، تنها برای استفاده در فضای باز مناسب هستند. این نوع دوربینها به گونه ای ساخته می شوند که دربرابر آب، گرد و غبار و رطوبت کاملا” مقاوم باشند. توجه داشته باشید که این نوع دوربینها فقط قادر به پوشش یک ناحیه خاص هستند و قابلیت چرخش ندارند.

6.دوربین های مخفی

اینها دوربینهای منحصر به فردی هستند که به راحتی می توانید آنها را با یک خودکار، سنسور دود، سنسور حرکت و یا یک ساعت اشتباه بگیرید. این نوع دوربینها در واقع امنیتی هستند که می توان از آن ها در محیط های داخلی و خارجی استفاده نمود. نحوه نصب این نوع دوربینها خیلی ساده است و به راحتی می توان بدون هیچ گونه دانش فنی، از آنها استفاده نمود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، برخی از این دوربینها، روی لباس افراد نصب می شوند و به هیچ وجه قابل تشخیص نیستند. انواع این دوربین ها را می توانید اینجا ببینید.

دوربین های امنیتی در سرخرود
دوربین های امنیتی در سرخرود

ایمن اندیشان خزر

7.دوربین های مادون قرمز (دید در شب)

این نوع دوربینها در شرایط کم نور، تصاویر را بسیار واضح و با کیفیت ضبط می کنند. عملکرد خوب این دوربینهای مداربسته در شرایط کم نور به علت استفاده از ال ای دی های IR در آن ها می باشد. توجه داشته باشید که اغلب دوربین های IP، بی سیم، آنالوگ و… نیز معمولا” به LED های IR مجهز بوده و سیستم دید در شب دارند.

دوربین های امنیتی در سرخرود
دوربین های امنیتی در سرخرود

8.دوربین های روز/شب

دوربینهای امنیتی روز/شب دوربینهای قابل اطمینانی هستند، چرا که به راحتی می توانند تغییر نور را به منظور ضبط تصاویر حتی در شب نیز جبران کنند. این دوربینها به راحتی، حتی در نور مستقیم خورشید نیز به خوبی عمل کرده و تصاویر با کیفیتی را در این شرایط ضبط می کنند.

این نوع دوربینها معمولا” در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند و نصب آنها نیز بسیار ساده و آسان می باشد.

9.دوربین های IP

یکی دیگر از انواع دوربینهای امنیتی که به نوعی می توان گفت زیر شاخه دوربین های بی سیم می باشند، دوربینهای IP هستند. این نوع دوربینها مراحل نصب بسیار ساده ای دارند. عدم نیاز به سیم و ارتباط از طریق اینترنت، عواملی است که باعث نصب ساده و آسان این نوع دوربینها می شود.

در این نوع دوربینها انتقال تصویر از طریق اینترنت می باشد و به همین دلیل است که از آن ها برای ارسال تصویر برای مسافت های طولانی استفاده می شود. این نوع دوربینها، هم برای استفاده در محیط های داخلی و هم محیط های خارجی مناسب هستند. توجه داشته باشید که برخی از دوربین های IP برای نصب و راه اندازی نیاز به دستگاه NVR دارند که باید جداگانه تهیه شود.

10.دوربین های وری فوکال

در این نوع دوربینها از لنز های وارفوکال استفاده می شود، به همین دلیل است که شما می توانید به آسانی بر روی تصاویر زوم کنید. لازم به ذکر است که این نوع دوربینها با وجود اندازه کوچک، کیفیت تصویر بسیار بالایی دارند.

دوربین امنیتی هوشمند

دید هوش مصنوعی از دید پیشرفته تر رایانه ای بهره می گیرد که اخیرا در دوربین های امنیتی اضافه شده است. برخلاف تشخیص حرکت، دید هوش مصنوعی به طور فعال، شکل تمام اشیا موجود در فیلم را برای طبقه بندی شان، شناسایی می کند. که ممکن است تفاوت بین یک شخص، یک حیوان خانگی و یک خودرو را بگوید و چهره های آشنا را تشخیص دهد. یک دوربین امنیتی هوش مصنوعی می تواند برای فعال کردن زنگ هشدار یا ضبط کردن، برنامه ریزی شده باشد و وقتی یک شخص را در دوربین تشخیص دهد شروع به ضبط کند.

استفاده از این دوربین ها نه فقط هشدار های کاذب را از بین می برد، بلکه هوش مصنوعی نظارت را دقیق تر و عملی تر می سازد؛ و تقریبا تاخیر آن صفر است و اگر از پردازنده ی گرافیکی مناسب استفاده کند، بسیار قابل اعتماد تر از تشخیص حرکت است.

در سال های اخیر ، بسیاری از دوربین های پیشرفته در حال افزودن ویژگی های تشخیص از طریق هوش مصنوعی هستند تا امنیت را به سطح بالاتری برسانند.

 

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله