تماس با ما : 01144251362

دوربین مداربسته در نوشهر

دوربین مداربسته در نوشهر

دوربین مداربسته در نوشهر

  دوربین مداربسته 

دوربین مداربسته در نوشهر _ واژه “دوربین مداربسته” برگردان فارسی کلمه انگلیسی closet circuit television یا به اختصار cctv می باشد.

به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند.

از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

CCTV‌ مخفف تلویزیون مداربسته بوده و معمولا تحت عنوان نظارت تصویری شناخته می شود. مداربسته به این معنا است.که برخلاف تلویزیون ” عادی ” که به طور گسترده برای عموم پخش می شود. معمولا به تعداد محدودی از نمایشگرها منتقل می شود.

شبکه های دوربین مداربسته معمولا برای شناسایی و جلوگیری از فعالیت های مجرمانه و ثبت تخلفات ترافیکی مورد استفاده قرار می گیرند ، اما کاربردهای دیگری نیز دارند.

دوربین به منظور نظارت و یا سایر اهداف تصاویر و یا ویدئو ضبط می کند. این دوربین ها می توانند دوربین فیلمبرداری باشند و یا دیجیتال! Walter Bruch مخترع دوربین مداربسته بود.

زیربنای دوربین مداربسته یک سنسور CCD است. CCD نور را به سیگنال الکتریکی تبدیل کرده و سپس پردازش سیگنال این سیگنال الکتریکی را به سیگنال ویدئویی تبدیل می کند.

ایمن اندیشان خزر

دوربین های ویدئویی یا آنالوگ هستند یا دیجیتال ، بدین معنا که آنها بر اساس ارسال سیگنال های آنالوگ یا دیجیتال به یک دستگاه ذخیره سازی مانند ضبط صوت تصویری یا رایانه رومیزی یا رایانه لپ تاپ کار می کنند.

شاید اولین سوالی که برایتان پیش بیاید این است که آیا خرید و نصب دوربین مداربسته برای منزل و یا محل کارتان ضروری است یا خیر؟! و پاسخ به سطح امنیتی بستگی دارد که می خواهید به خانه یا کسب و کار خود اضافه کنید. حسگرها می‌ توانند حرکت را تشخیص دهند. بدون نصب دوربین ، در واقع نمی‌ توانید ببینید در خانه و یا محل کار شما چه می‌ گذرد.

✔️ تیم مجرب و متخصص شرکت ایمن اندیشان خزر مکان  خوبی برای شروع تعیین اینکه آیا به دوربین های امنیتی نیاز دارید یا خیر می باشد!

تیم متخصص ما با بررسی شرایط زندگی و کار شما ، تعیین میکنند که آیا شما به نصب دوربین های امنیتی نیازی دارید یا خیر؟

در صورت تایید ، به چه تعداد دوربینی نیاز خواهید داشت!✔️

دوربین مداربسته در نوشهر

دوربین مداربسته در نوشهر
دوربین مداربسته در نوشهر

حالا چرا به آن دوربین مداربسته می‌گویند؟

نوع کار سیستم‌های امنیتی و نظارتی در همین مخفی بودن آن هست. به همین دلیل لقب دوربین‌هایی با مدار بسته (closed circuit) برازنده این نام هست.

به شکلی که اطلاعات توسط یک مداربسته فقط به محلی ارسال می‌شود. که تعریف‌شده باشد. و هیچ کسی یا هیچ دستگاهی نمی‌تواند از اطلاعات آن آگاهی یابد.

بدین شکل نیست که دوربین نصب بشود و هر کسی بتواند به‌راحتی با تلویزیون و یا موبایل خود به آن وصل شود و تصاویر ضبط‌ شده و فیلم‌ها را ببیند.

در حالی که اگر این اتفاق می‌افتاد هر کسی می‌توانست اطلاعات را ذخیره و یا پاک کند.

این وسیله کاملاً برعکس تلویزیون هست. شما به‌راحتی با هر دستگاه تلویزیونی که به پریز برق وصل هست می‌توانید هر شبکه یا کانالی را مشاهده کنید.

مطمئناً تا به اینجا ارزش و کاربرد اصلی دوربین مدار بسته را متوجه شدید.

 

ایمن اندیشان خزر

انواع دوربین بر اساس تکنولوژی ساخت

دوربین مداربسته آنالوگ معمولی :

این دوربین ها اولین نسل دوربین های مداربسته.و همچنین رایج ترین آن ها به حساب می آیند. دوربین های آنالوگ با توجه به قیمت کم، سیستم کوچک و نصب آسان یکی از انتخاب های کاربران خانگی و حتی کسب و کار های کوچک به شمار می روند.

سیستم دوربین های مداربسته آنالوگ از یک یا چندین دوربین آنالوگ، یک دستگاه DVR .( ضبط دیجیتال تصاویر ) و کابل کواکسیال جهت اتصال دوربین ها به DVR تشکیل شده است. تصاویر ضبط شده در دوربین به صورت آنالوگ به دستگاه DVR ارسال شده و در آنجا پس از پردازش، به فرمت دیجیتال تبدیل می شود. دوربین های آنالوگ حداکثر تا رزولوشن 582*960 قادر به ضبط تصویر هستند به همین جهت در مقایسه با دیگر دوربین های مداربسته از کیفیت پایین تری برخوردارند.

دوربین آنالوگ HD :

بزرگترین تفاوت این دوربین ها، رزولوشن و وضوح بالاتر تصاویر ضبط شده است. به طوری که شما به راحتی در این تصاویر می توانید چهره افراد را تشخیص دهید و حتی از تصاویر به عنوان مدرک جرم نیز استفاده کنید. دوربین های آنالوگ HD به 4 نوع HD-CVI ،AHD ،HD-SDI و HD-TVI تقسیم می شوند که همه آن ها قابلیت پشتیبانی از تصویربرداری با رزولوشن 1080*1920 را دارند. با توجه به اختلاف قیمت کم و کیفیت بالای دوربین های مداربسته آنالوگ HD در مقایسه با دوربین های معمولی، این دوربین ها گزینه ی مناسبی برای کاربران خانگی و تجاری به حساب می آید.

در تصویر زیر به خوبی می توانید تفاوت کیفیت تصویر دوربین های آنالوگ معمولی با دوربین های آنالوگ HD را تشخیص دهید.

دوربین مداربسته تحت شبکه :

این دوربین ها با نام های دیگری از جمله دوربین IP یا دوربین اینترنتی نیز شناخته می شوند. ساختار سیستمی این دوربین ها به گونه ای است که شما می توانید. با تنظیم آدرس IP بر روی آن ها.از طریق شبکه یا اینترنت به صورت آنلاین تصاویر ارسال شده. از دوربین های مداربسته را دریافت و مشاهده نمایید.

در ساختار سیستمی دوربین. مدار بسته تحت شبکه ، تجهیزات پسیو شبکه بیشتری به نسبت دوربین های آنالوگ احتیاج است، برای راه اندازی این دوربین ها نیاز به سوئیچ شبکه برای برقراری ارتباط بین دوربین ها و سیستم های اتصالی است هم چنین در صورتی که قصد داشته باشید به صورت آنلاین و از طریق اینترنت محل کار و زندگی خود را مشاهده کنید همانند دوربین های آنالوگ نیاز به یک مودم روتر دارید. دیگر تغییر دوربین های تحت شبکه، حذف دستگاه DVR و جایگزینی آن با NVR است که نمونه پیشرفته تر DVR محسوب می شود و امکانات بیشتری با خود به همراه دارد.

دوربین مدار بسته در نوشهر

دوربین مداربسته در نوشهر
دوربین مداربسته در نوشهر

کاربرد انواع دوربین مداربسته چیست ؟

کنترل جرم و جنایت

نظارت دوربین  می تواند مجرمان بالقوه را باز دارد. در صورت وقوع جرمی ، فیلم های ویدئویی می توانند به نیروی انتظامی کمک کنند تا تحقیقات و بعدا شواهدی را برای پیگرد قانونی در دادگاه قانونی ارائه دهند. همراه با دوربین مداربسته ، صوتی ، حرارتی و انواع دیگر سنسورها می توانند به مقامات از وقایع غیرمعمول هشدار دهند ، به عنوان مثال آتش سوزی یا تیراندازی در یک مکان. برای مشاغل ،این دوربین های می توانند فعالیت های مجرمانه داخلی را شناسایی و کنترل کنند. زندان ها ممکن است از نظارت ویدئویی برای جلوگیری از انتقال مواد مخدر و سایر کالاهای قاچاق به زندانیان توسط هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کنند. دوربین های امنیتی قادر به نظارت بر مناطقی هستند که به راحتی قابل دسترسی نیستند.

نظارت بر خیابان و شهر و جامعه

دوربین های مداربسته موجود در چراغ های راهنمایی رانندگی و سایر قسمت های مختلف شهرها مردم را برای جمع آوری آمار ترافیک و همچنین تصاویر اثبات کننده برای سرعت غیرمجاز کنترل می کنند. برخی از گره های حسی شامل دوربین های امنیتی هستند. که تصاویر ضبط شده را تجزیه و تحلیل می کنند. اما برای محافظت از حریم خصوصی افراد ، این تصاویر را منتقل یا ذخیره نمی کنند. به طور عمده ، تعداد محدودی برای استفاده توسط محققان ارشد به منظور “توسعه نرم افزار بینایی رایانه” ذخیره می شود.

دوربین مداربسته در نوشهر

از نظر شکل ظاهری و کاربرد متناظر:

1-دوربین های دام dome
2-دوربین های صنعتی
3-دوربین های مینیاتوری
4-دوربین های مادون قرمز ir
5-دوربین های اسپید دام (دوربین های چرخشی ptz)

از نظر قاب و پوشش:

1-دوربین های ضد آب قاب بزرگ (پمپ بنزینی)
2-دوربین های مخفی
3-دوربین های قاب فانتزی

نکات مهم که در هنگام خرید دوربین مداربسته باید به آن توجه نمود

  • برند دوربین مداربسته
  • قابلیت وصل شدن به محصولات شرکت های دیگر را داشته باشد (استاندارد Onvif)
  • جنس بدنه
  • نوع لنز
  • سنسور های هوشمند با توجه به نیاز شما
  • قابلیت وصل شدن به شبکه
  • کیفیت فیلمبرداری
  • قابلیت ضبط صدا

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله