تماس با ما : 01144251362

دوربین مداربسته در مازندران

دوربین مداربسته در مازندران

دوربین مداربسته در مازندران

“دوربین مداربسته” چیست؟

دوربین مداربسته در مازندران _ واژه “دوربین مداربسته” برگردان فارسی کلمه انگلیسی closet circuit television یا به اختصار cctv می باشد. معنی لغوی آن جعبه جادویی مدار بسته است به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت اند.
دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

ایمن اندیشان خزر

کاربردهای دوربین مداربسته

کاربرد اصلی و عمده دوربین های مداربسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد های آن به سیستم های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر میرود کاربردهایی از قبیل کاربردهای پلیسی ، نظامی، فضایی ،صنعتی ، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس.

جلوگیری از ارتکاب جرایم:

کاربرد دوربین های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است. از جلوگیری از جرایم رانندگی تا جرایم جنایی. استفاده نامحسوس از دوربین های مخفی نیز بسیار رواج یافته است. بطور مثال می توان به دوربین های دستگاه های خود پرداز اشاره کرد که برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری کاربرد دارد.

آخرین تحقیقات آماری از شهر های بزرگ آمریکا و انگلستان نشان می دهد بعد از نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ ها 51 درصد از تعداد جرایم کاسته شده است.

کاربرد صنعتی:

در کارخانجات صنعتی نیز از دوربین های مداربسته در محل ها یا مراحلی از کار که حضور فیزیکی. انسان خطرناک،دشوار یا حتی غیر ممکن است نیز بهره گرفته می شود. در کارخانجاتی مثل کارخانجات شیمیایی یا نیروگاه های هسته ای.در مراکز صنعتی استفاده از دوربین های اسکن خط تولید و دوربین های حرارتی رواج زیادی دارد.

کنترل ترافیک:

امروزه در اکثر کشورهای جهان از دوربین های مداربسته برای کنترل ترافیک وسایل نقلیه در سطح گسترده ای استفاده می شود. از جمله کنترل میزان ترافیک در خیابان ها و ارسال اطلاعات توسط gps به رانندگانی که قصد عبور از مسیر آن خیابان ها را دارند.تحت نظارت قراردادن تصادفات و شناسایی جرایم رانندگی حداقل کاربرد های دوربین مداربسته در کنترل وسایل نقلیه هستند. شناسایی اتوماتیک پلاک خودروها از جمله آخرین دستاورد های دوربین های مداربسته در این بخش می باشند.

امنیت نقل و انتقالات:

در نقل و انتقلات عمومی از دوربین مداربسته برای جلوگیری از حوادثی که ممکن است در اثر خارج از دید بودن محل صورت بگیرد استفاده می شود. بطور مثال در متروها از دوربین مداربسته برای کنترل درهای ورود و خروج مسافران به منظور اطمینان از اینکه مسافر از در عبور کرده است و یا موارد مشابه آن در اتوبوس ها و قطارهای شهری.

 

انواع دوربین مدار بسته حرفه ای:
دوربین مدار بسته دام

دوربین مدار بسته حرفه ای دام نام خود را از شکل گنبدی قسمتی که دوربین در آن قرار گرفته است ، می گیرد. در حالی که این دوربین ها از نظر ظاهری کاملا محتاط هستند ، این مانع از بازداشت مجرمان نمی شود. این بدین دلیل است که پوشش گنبدی آن تشخیص مسیر فیلم برداری دوربین را دشوار می کند. همین موضوع باعث گیج شدن مجرمان و دزدها می شود.

دوربین مداربسته در مازندران

دوربین مداربسته
دوربین مداربسته

مزایای دوربین دام :

طراحی ساده و نصب آسان
مناسب برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی
قابلیت چرخش 360 درجه و فیلم برداری در تمامی زوایا
این بهترین نوع دوربین برای مغازه ها ، رستوران ها و هتل ها است ، زیرا طراحی آن به شما امکان می دهد تا زاویه وسیع تری از محل خود را داشته باشید. بسیاری نیز این گزینه را بهترین دوربین برای محیط های داخلی می دانند ، زیرا می توان آن را در یک نقطه استراتژیک بر روی سقف نصب کرد تا تمام زوایای اتاق را پوشش دهد.

دوربین بولت

دوربین های بولت دارای طراحی نمادین هستند که بسیار قابل مشاهده است. این دوربین ها ظاهری استوانه ای دارند و قادر به مشاهده مسافت های طولانی هستند. این دسته از دوربین ها برای محیط های خارجی بسیار مناسب هستند ، از این رو پوشش آن ها مقاوم در برابر آب و گرد و غبار و کثیفی می باشد.

این دسته از دوربین ها را می توان در صنایعی همچون کارخانه ها و کشاورزی به کار برد. آنها نه تنها تصاویر بسیار با کیفیتی را ضبط می کنند ، بلکه پیامی را ارسال کرده و اعلام می کنند که فضای شما تحت نظر است. به همین دلیل است که بهترین دوربین برای محیط های بیرونی محسوب می شوند.

ایمن اندیشان خزر

"<yoastmark

مزایای دوربین حرفه ای بولت :

بسیار قابل رویت است ، از این رو به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند.
مقاوم در برابر خاک در محیط های چالش برانگیز
قابلیت نظارت بر مسافت های طولانی
پوشش محافظ در مقابل تابش نور خورشید و باران

دوربین حرفه ای C-شکل

این دسته از دوربین ها گزینه ای ایده آل برای کسانی است که ممکن است بخواهند زمینه دید را تطبیق دهند. آنها مجهز به لنزهای جداشونده ای هستند که می توانند برای ردیابی مسافت های مختلف چرخانده شوند.

دوربین های C-شکل بزرگ هستند و به عنوان یک عامل بازدارنده قابل مشاهده برای فعالیت های جنایی عمل می کنند.

مزایای دوربین C – شکل :

لنزهای مخصوص با طیف دامنه بیشتر از 12 متر را می توان در دوربین تعبیه کرد
ظاهری کاملا مشهود که مجرمان را محاصره می کند
جنس بیرونی محکم آن برای محیط های بسیار سرد مناسب است
پوشش ضد آب باعث شده است تا برای استفاده در محیط های بیرونی مناسب باشند
این دوربین برای مشاهده محدوده جاده در نزدیکی محل زندگی شما بسیار ایده آل است. از این رو برای صنایع لجستیک و همگانی بسیار مناسب است. کسانی که در صنایع غذایی و تولیدی فعالیت می کنند نیز ممکن است با توجه به قابلیت عملکرد دوربین در دماهای شدید ، این گزینه را انتخاب کنند.

دوربین مداربسته
دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته شبکه / IP

این دوربین ها فیلم های زنده ای را از طریق اینترنت به اشتراک می گذارند تا تصاویر به راحتی از هر جای گوگل قابل دسترسی باشند. پهنای باند ویدئو فشرده شده است. فیلم های بایگانی در سیستم ضبط ویدیوهای شبکه ( NVR ) یا در نرم افزار امنی برای دسترسی بعدی ذخیره می شوند. این دسته از دوربین ها برای صاحبان مشاغلی ایده آل است که اغلب در محیط کارشان حضور ندارند. فیلم را می توانید در هر نقطه از جهان و از طریق رایانه شخصی ، لپ تاپ یا تلفن همراه مشاهده کرد.

مزایای دوربین مدار بسته حرفه ای شبکه / IP :

فیلم ها را می توان به صورت آنلاین از هر نقطه جهان مشاهده کرد.
دسترسی آسان به فیلم های بایگانی شده.
قابلیت تنظیم آسان به گونه ای که نیازی به کابل های محوری و منبع کامپیوتر نیست.
نیاز به تعمیر و نگهداری کم.

 

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله