تماس با ما : 01144251362

تجهیزات ویدئو کنفرانس در نوشهر

تجهیزات ویدئو کنفرانس در نوشهر

تجهیزات ویدئو کنفرانس در نوشهر

سیستم ویدئ​و کنفرانس چیست؟

تجهیزات ویدئو کنفرانس در نوشهر _ دستگاهی است شامل دوربین متحرک، میکروفن 360 درجه و کدک، که به صورت کاملاً سخت‌افزاری توانایی ارسال صدا، تصویر و محتوا را به صورت تک یا گروهی از نقاط جغرافیایی مختلف امکان پذیر می‌سازد. این سیستم‌ها با کیفیت Full HD و حتی بیشتر از آن به سادگی در بستر شبکه‌های اینترنتی کشور قادر به برقراری ارتباط هستند.
ویدئو کنفرانس‌ها به دو مدل تقسیم می‌شوند که در مدل تک ‌نقطه‌ای تماس ویدئویی متشکل از دو نقطه است که همدیگر را مشاهده می‌کنند ولی در مدل چند ‌نقطه‌ای بیش از دو نقطه به هم متصل می‌شوند و مثل میزگرد است.کنفراس ویدئویی یا همان ویدئو کنفرانس ارتباط زنده، از راه دور و در لحظه ی میان صوت و تصویر است. ویدئو کنفرانس بهترین انتخاب برای برگزاری جلسات است، چرا که در آن همه مزایا حفظ شده و کلیه معایب از بین می رود. لازم به ذکر است با شیوع ویروس واگیر دار کرونا، کلیه جلسات با اهمیت جهانی نیز از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می شوند.

ایمن اندیشان خزر

کاربردهای ویدئو کنفرانس چیست؟

از ویدئو کنفرانس برای مقاصد مختلف آموزشی، اداری و تجاری می‌توان استفاده کرد. برگزاری جلسات ویدئویی، مشاوره‌های پزشکی و تجاری، برگزاری دوره‌های آموزشی، برگزاری کنفرانس‌ های داخلی و بین‌المللی و … تنها بخش کوچکی از کاربردهای سیستم ویدئو کنفرانس را تشکیل می‌دهند.

برگزاری جلسات و کنفرانس‌ های بین المللی و برون شهری همیشه یکی از دغدغه‌های مدیران کسب و کارها بوده است چرا که این جلسه‌ها و کنفرانس‌ها به زمان و هزینه بسیاری نیاز داشته‌اند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از اینترنت این مشکل برطرف شده و امروزه کنفرانس‌ های برون شهری و کشوری به صورت آنلاین انجام می‌شوند.

برقراری تماس‌های تصویری و گروهی با کمک نرم افزارهایی مانند Whatsapp نیز تا حدودی توانسته است، این موانع را برطرف کند اما ظرفیت برقراری ارتباط از طریق این اپلیکیشن نیز محدودیت‌هایی دارد. یکی از بهترین ابزارها برای برگزاری کنفرانس استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس در محل کار است اما نکته‌ای که قبل از راه اندازی ویدئو کنفرانس باید در نظر داشت، شناخت تجهیزات مورد نیاز از نظر سخت افزاری و نرم افزاری است. شما نیز اگر قصد استفاده از سیستم‌های ویدئو کنفرانس را دارید بهتر است قبل از خرید با ابزارهای مورد نیاز آن آشنا شوید.

تجهیزات سیستمی جهت راه اندازی ویدئو کنفرانس

همانطور که گفتیم تجهیزات کنفرانس‌ های ویدیویی به سه گروه محیطی، سخت‌افزاری و نرم‌افزای تقسیم می‌شوند. آشنایی با تجهیزات سیستمی یکی از موارد مهم برای راه اندازی ویدئو کنفرانس است چرا که با شناخت شرایط محیطی مانند سرعت اینترنت می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

تجهیزات ویدئو کنفرانس در نوشهر

تجهیزات ویدئو کنفرانس در نوشهر
تجهیزات ویدئو کنفرانس در نوشهر

شبکه ویدئو کنفرانس با پهنای باند زیاد

یکی از مهمترین موارد در تجهیزات سیستمی قبل از راه اندازی ویدئو کنفرانس پهنای باند شبکه محیط کار است. برای آنکه بتوانید یک کنفرانس با کیفیت تصویر و صدا مطلوب داشته باشید باید از میزان سرعت اینترنت محل مطلع باشید. هر چه سرعت اینترنت بیشتر باشد تصاویر با کیفیت بهتری دریافت می‌شوند. از دیگر نکات قابل توجه در این زمینه عدم استفاده سایر افراد در زمان کنفرانس است.

وب کم با وضوح تصویر بالا

یکی از مهم‌ترین موارد برای راه اندازی ویدئو کنفرانس استفاده از وب کم یا دوربین است. این تجهیزات باید از از کیفیت و وضوح تصویر بالایی برخوردار باشند تا بتوان یک کنفرانس را با شرایط استاندارد برگزار کرد.

پردازشگر کامپیوتری

از دیگر تجهیزات سیستمی برای راه اندازی ویدئو کنفرانس می‌توان به پردازشگر کامپیوتر اشاره کرد. برای انتقال تصاویر و صدا با کیفیت بالا باید از سیستم‌هایی با پردازنده‌های قوی و جدید استفاده کنید اگر کامپیوتر شما قدیمی باشد، صدا و تصاویر با کیفیت پایینی منتقل می‌شوند.

امکانات سخت افزاری برای راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس

تجهیزات سخت افزاری از دیگر عوامل مهم برای شروع و راه اندازی ویدئو کنفرانس هستند، به همین دلیل باید در هنگام خرید دقت لازم را داشته باشید و آن‌ها را از یک برند معتبر تهیه کنید. ویژگی‌های این امکانات به نوع کاربرد شما و تعداد افراد حاضر در کنفرانس بستگی دارد.

نوع سیستم ویدیو کنفرانس

یکی از مهمترین ابزارها برای راه اندازی ویدئو کنفرانس، سیستم ویدیو کنفرانس است. انتخاب صحیح نوع این سیستم با توجه به کاربردها و ویژگی‌های هر کدام باید انجام شود. برای مثال سیستم ویدئو کنفرانس برای اتاق‌هایی با جمعیت بالا با سیستمی برای اتاق‌های کم جمعیت بسیار متفاوت است و هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

اندازه و وضوح صفحه نمایش

از دیگر موارد حائز اهمیت برای راه اندازی ویدئو کنفرانس اندازه و وضوح صفحه نمایش استفاده شده در سیستم است. این ویژگی‌ها به نوع اتاق کنفرانس نیز بستگی دارند، اگر اتاق کنفرانس کوچک باشد باید از صفحه نمایشی کوچک‌تر و رزولوشن معمولی 4k استفاده شود اما هرچه اتاق بزرگتر شود اندازه و رزولوشن صفحه نمایش نیز افزایش پیدا می‌کند.

تجهیزات ویدئو کنفرانس در نوشهر

تجهیزات ویدئو کنفرانس
تجهیزات ویدئو کنفرانس

استفاده از میکروفون برای انتقال مطلوب صوت

اگر قصد راه اندازی ویدئو کنفرانس با کیفیت صدا مطلوب را دارید بهتر است از میکروفون‌هایی با قدرت بالا استفاده کنید. انتخاب میکروفون نیز مانند سایر تجهیزات سیستم‌های ویدئویی باید با توجه به نوع کاربرد آن باشد.

تجهیزات نرم افزاری سیستم‌های ویدئو کنفرانس

تجهیزات نرم افزاری از دیگر عواملی هستند که برای راه اندازی ویدئو کنفرانس بسیار اهمیت دارند. در واقع این سیستم مهمترین کار یعنی برقراری ارتباط تصویری بین افراد را انجام می‌دهد و در صورت عدم وجود این برنامه هیچ ارتباطی شکل نمی‌گیرد. نرم افزارهای ویدئو کنفرانس در دو نسخه کامپیوتری و تلفن همراه در دسترس هستند.

استفاده از نرم افزار های ویدئو کنفرانس

استفاده از نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانسی از دیگر عوامل در هنگام راه اندازی ویدئو کنفرانس هستند. این برنامه‌ها که بر روی کامپیوتر نصب می‌شوند، اطلاعات را از طریق وب‌کم و میکروفون دریافت و منتقل می‌کنند. این نرم‌افزاها برخلاف دیگر برنامه‌ها مانند Skype for Business و Google Hangouts که برای کنفرانس‌ هایی با تعداد محدود مناسب هستند، ظرفیت پشتیبانی از جلسه‌ها و کنفرانس‌های با تعداد زیاد را دارند.

نرم افزار ویدیو کنفرانس برای تلفن همراه

اگر قصد راه اندازی ویدئو کنفرانس برای کسب و کار خود را دارید اما جزو آن دسته از افراد همیشه در سفر هستید و برای شرکت در کنفرانس‌ ها و جلسات کاری خود زمان کافی ندارید، استفاده از اپلیکیشن‌های ویدئو کنفرانس تلفن همراه بهترین گزینه است. برای استفاده از این برنامه‌ها فقط کافی است به اینترنت با سرعت قابل قبول دسترسی داشته باشید.

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله