تجهیزات رادیویی در بابلسر

تجهیزات رادیویی در بابلسر

تجهیزات رادیویی در بابلسر

رادیو وایرلس چیست و چه کاربردی دارد؟

تجهیزات رادیویی در بابلسر _ رادیو وایرلس ها یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات شبکه برای پوشش دهی وسیع شبکه وایرلس در مسافت‌های طولانی است. از آنتن های بسیار پر قدرت بهره می برند تا بر اساس قدرت آنتن ها، فضای پیش روی خود را به شبکه بیسیم متصل کنند. شاید در ظاهر بتوان گفت که نحوه عملکرد رادیو بی سیم ها ساده است، اما پارامتر های بسیاری برای فعالیت بهینه آنها در نظر گرفته شده که در ادامه به برخی از مهم ترین پارامتر ها اشاره می کنیم.

ایمن اندیشان خزر

اولین نکته در خصوص رادیو بیسیم این است که فقط یک برند معتبر در جهان وجود دارد که محصولاتی متنوع و با کیفیت بالا را در این دسته بندی تولید می کند. برند نام آشنای میکروتیک که ساخت کشور لتونی است و در کشور ما نیز به دلیل کیفیت و عملکرد بالا (البته قیمت بالا هم باید به این خصوصیات اضافه کنیم) شناخته می شود.

رادیو بی سیم ارتباط وایرلس(بی سیم) یا مخابرات وایرلس : به انتقال اطلاعات بدون استفاده از سیم و با استفاده از امواج الکترومغناطیسی گفته می‌شود. فاصله‌ای که اطلاعات در این روش منتقل می‌شوند می‌تواند کوتاه یا بلند باشد.

کانال بی‌سیم

بر خلاف مخابرات باسیم که هر جفت فرستنده و گیرنده به وسیلهٔ رابط‌های مجزا و ایزوله از هم به هم متصل شده‌اند، در مخابرات بی‌سیم کاربران در هوا مخابره کرده و تداخل زیادی بین آن‌ها وجود دارد. این تداخل متشکل از تداخلی است که بین فرستنده‌هایی که با یک گیرنده خاص در ارتباط هستند، تداخلی که بین یک فرستنده خاص و چند گیرنده اش وجود دارد، و تداخلی که بین جفت‌های مختلف از فرستنده و گیرنده وجود دارد.
امواج رادیویی فرکانس پایین هنگام حرکت معمولاً سطح زمین را دنبال می‌کنند، ولی امواج با فرکانس بالاتر (مثلاً حدود ۳۰۰ مگاهرتز) در خطوط مستقیم منتشر می‌شوند. فرکانس کاری مخابرات بیسیم در فضای باز فرکانس‌های زیر ۳۰ گیگاهرتز است، زیرا امواج با فرکانس بالاتر تضعیف قابل ملاحظه‌ای در جو داشته و به‌علاوه تولید امواج با این فرکانس، تقویت، مدولاسیون و آشکارسازی آن‌ها از لحاظ عملی مشکل می‌باشد. در فرکانس‌های بالاتر از ۱۰۰۰ گیگاهرتز وارد مخابرات نوری می‌شویم که در حال حاضر تنها از طریق فیبرهای نوری (و نه در فضای باز) انجام می‌پذیرد.
تفاوت‌های عمده مخابرات بیسیم با مخابرات باسیم وجود محو شدگی و تداخل است. این دو موضوع پژوهشگران را با چالش‌هایی روبرو کرده که در مخابرات با سیم وجود نداشته و بخش عمده‌ای از مطالعات به آن‌ها اختصاص داده شده‌است پدیده محو شدن به تغییرات زمانی کیفیت کانال گفته می‌شود. محو شدگی به دلیل برهم کنش سیگنال‌هایی که از چند مسیر مختلف در هوا از فرستنده به گیرنده می‌رسند (محو شدگی چند مسیری)، و همچنین به دلیل از دست رفتن یک مسیر بین فرستنده و گیرنده به دلیل ضعیف شدن آن مسیر یا قرار گرفتن یک مانع در مسیر (سایه کردن موانع) استند باشد.

مهم ترین کاربرد رادیو بی‌سیم چه می‌باشد؟

پیش تر‌ها و قبل از ورود رادیو بی‌سیم به دنیای شبکه‌های اینترنتی ارسال دیتا با محدودیت‌هایی مواجه بود. به عبارت دیگر ارسال دیتا تا یک محدوده خاص امکان پذیر بود و مسافت‌ها محدوه خاصی را برای ارسال و دریافت مشخص کرده بودند.
رادیو بیسیم یکی از پرکاربرد‌ترین تجهیزات شبکه می باشد که قابلت پوشش‌دهی تا مسافت‌های بی‌نهایت را برای ارسال دیتا فراهم می‌کند.

مهم‌ترین کاربر رادیو وایرلس را می‌توان انتقال و جابجایی داده‌ها، صوت و تصاویر بدون محدوده مکانی دانست، این امکانات به واسطه آنتن‌های بی‌سیم صورت می پذیرد. استفاده از رادیو بیسیم در سازمان‌ها و موسسات بزرگ کارایی بالایی دارد به علاوه در انتقال فایل‌ها در دوربین مدار بسته نیز نقش مهمی را ایفا کرده است.

تجهیزات رادیویی در بابلسر

تجهیزات رادیویی در بابلسر
تجهیزات رادیویی در بابلسر

استفاده از رادیو وبی‌سیم چه مزایای به همراه دارد؟

به طور کلی استفاده از رادیو بی‌سیم مزایای متعددی را برای کاربران به دنبال دارد. شبکه‌های بی‌سیم یکی از تکنولوژی‌های روز دنیا هستند که قابلیت اتصال دو نقطه را با مسافت زیاد به‌‌هم دارد. تبادل اطلاعات در این تکنولوژی با استفاده از امواج و سیگنال‌ها امکان پذیر می‌باشد و کاربران را از استفاده سیم و کابل بی‌نیاز می‌سازد.
علاوه بر این دیگر مزایایی که می‌توان به وسیله استفاده از رادیو بی‌سیم به‌دست آورد شامل موارد زیر می باشند:

قابلیت انعطاف: یکی از مزایای مهم استفاده از شبکه‌های بیسیم و رادیو وایرلس عدم استفاده از سیم و کابل است و این امکان را فراهم می کند که تبادل اطلاعات بدون خرابی‌های مربوط به تجهیزات فیزیکی صورت پذیرد.
مقرون به صرفه: استفاده از امواج و سیگنال‌ها تقریبا نیمی از هزینه مربوط به تجهیزات فیزیکی را کاهش می دهد.
قابلیت گسترش و افزونگی: با توجه به بی‌سیم بودن این تجهیزات می توان به راحتی و تا فواصل طولانی‌تر این شبکه را گسترش داد.
قابلیت پیاده سازی ساده: رادیو بی‌سیم به سادگی قابل پیاده‌ سازی و راه‌اندازی هستند زیرا داده‌های دریافتی را به واسطه امواج دریافت خواهند کرد.

انواع مختلف رادیو وایرلس کدام هستند؟

در حال حاضر تنها کمپانی میکروتیک در راستای تولید و ساخت رادیو بی‌سیم اقدام نموده است. البته لازم است بدانید که سایر شرکت‌ها در سراسر دنیا نیز تجهیزات شبکه مشابه این محصول را در دست ساخت دارند اما آنچه در کشور ما به عنوان برند اصلی رادیو بیسیم شناخته شده است. همان رادیو وایرلس میکروتیک می‌باشد.
همچنین می‌توان به آنتن‌های CPE اشاره کرد که مشخصات پیشرفته‌ای ندارند و در بهترین حالت می‌توان از آن‌ها به عنوان روتر، اکسس پوینت و بریج در ارتباط داخلی سرویس دهنده‌های اینترنتی – ISP ها استفاده نمود.

تجهیزات رادیویی در بابلسر

تجهیزات رادیویی
تجهیزات رادیویی

انواع رادیو وایرلس

رادیو وایرلس ها بصورت عمومی دسته بندی خاصی ندارند اما تفاوت خاص آنها که باعث تفاوت در دسته بندیشان می شود، محیط مورد استفاده است. بطور مثال میکروتیک بیش از 10 مدل رادیو وایرلس دارد که همگی کار مشترکی را انجام می دهند اما اولین تفاوت قابل مشاهده همه ی آنها در سایز آنها است که نشان می دهد رادیو بیسیم مورد نیاز یک محیط کوچک متفاوت از رادیوی مورد نیاز برای برقراری ارتباط در فواصل بلند است.

رادیو هایی که عموما به شکل دیش طراحی شدند مناسب ارتباطات فواصل دور است و طراحی بزرگ آنها نشان از قدرت بیشتر نسبت به دیگر رادیو بیسیم ها است. از رادیوهای داخلی برای انتقال دیتا در محیط های کوچک مثل محیط یک کارخانه و سایر موارد استفاده می شود.

رادیو وایرلس های مناسب استفاده خانگی یا شرکتی در مقیاس کوچک و متوسط:

1. رادیو وایرلس میکروتیک SXTsq

2. رادیو وایرلس میکروتیک Disc lite

3. رادیو وایرلس میکروتیک LHG

4. رادیو وایرلس میکروتیک SEXTANT

5. رادیو وایرلس میکروتیک SXT

رادیو وایرلس های مناسب استفاده سازمانی و کارخانجات در مقیاس بزرگ:

1. رادیو وایرلس میکروتیک QRT

2. رادیو وایرلس میکروتیک BaseBox

3. رادیو وایرلس میکروتیک NetBox

4. رادیو وایرلس میکروتیک NetMetal

البته این شرکت محصولات خیلی زیادی دارد که ما به اختصار رادیوهای پر استفاده را برای شما مثال زدیم.

تجهیزات رادیویی در بابلسر

تجهیزات رادیویی
تجهیزات رادیویی

نکاتی که باید در زمینه خرید و نگهداری رادیو وایرلس رعایت کنید:

۱. حتما قبل از تهیه با کارشناسان فنی مشورت کنید تا مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

۲. در زمان خرید از گارانتی یا عدم گارانتی تجهیز اطمینان حاصل کنید.

۳. هرگز بدون داشتن آشنایی با سیستم های بیسیم اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه نکنید.

۴. از کابل با کیفیت استفاده کنید. تا در کوتاه مدت دستگاه دچار اختلال یا از کار افتادن نشود.

در پایان پیشنهاد می شود جهت خرید رادیو وایرلس و سایر تجهیزات شبکه. به معتبرترین شرکت در زمینه عرضه انواع تجهیزات شبکه هایپر صنعت فامکو مراجعه کنید . قبل از اقدام به هر گونه خرید با کارشناسان ما مشورت کنید. همچنین در فامکو می توانید از ارائه خدماتی همچون نصب، کانفیگ سیستم، تعمیر و غیره بهرمند شوید.

 

برای آشنایی با انواع دوربین های دیگر با ایمن اندیشان خزر همراه باشید.

آدرس شرکت ما

ایران، مازندران، آمل سبز میدان مجتمع میرداماد طبقه دوم واحد 2

مهندس ایزدی :

09111254463

مهندس بلوریان :

09221312400

تلفن تماس:

44251362 011

اشتراک گذاری این مقاله